Сумщина – лідер із роздержавлення газет

12.12.2017

Протягом двох років реформування (2016-2017) друкованих державних і комунальних друкованих ЗМІ реформовано 45% видань Сумської області, Тернопільської – 38%, Хмельницької, Рівненської та Вінницької – 35%. Водночас у Київській та Закарпатській областях остаточно не реформовано жодної газети. Про це йшлося під час обговорення підсумків другого року реформування друкованих ЗМІ 12 грудня 2017 року, організатором якого став Центр демократії та верховенства права у партнерстві з Музеєм-архівом преси за підтримки Уряду Швеції, пише detector.media.

За словами юристки ЦЕДЕМ Катерини Кулиної, Сумська область, яка є лідером реформування, була тією областю, в якій дотації з місцевих бюджетів були найнижчі, складали всього 2%. Водночас, у Києві дотації були на рівні 57,9%. «Тобто ті видання, які отримували менше дотацій, готові самі швидше вийти на ринок, не відчувають залежності, а ті, хто міцно тримається за дотації, не поспішають виходити з-під контролю державної і місцевої влади», – сказала вона.

Станом на 12 грудня всього реформовано 128 видань, з яких 114 – тих, які обрали перший етап реформування. Про це зазначив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. За його словами, на кінець січня 2018 року очікується, що повністю реформується близько 200 видань. «Держкомтелерадіо продовжує добиватися виділення з держбюджету одноразової фінансової допомоги у розмірі 50 тисяч гривень, ми повторно оформили відповідний порядок виділення цих коштів, але, на жаль, Мінфін нам його не погодив, мотивуючи тим, що немає в бюджеті коштів», – сказав Олег Наливайко.

«Відпустити рабів з галер – це одне із завдань реформи преси, – сказав засновник Музею-архіву преси, редактор інтернет-видання «Історична правда» Вахтанг Кіпіані. – Незалежна преса – це шанс для журналістів, які люблять професію і хочуть щось зробити для суспільства. Їм треба допомогти, щоб вони не втратили ці газети, бо ринок в районах нерозвинений і комуналки можуть померти, а деякі районки мають багаторічну історію. Але головне, щоб преса не померла в принципі, бо хтось має говорити громаді про життя, яким вона живе. Ми буваємо на Заході і бачимо, що там немає такого різноманіття преси, як у нас, наприклад, на стотисячне містечко є одна газета. Але вона є, живе гідним життя, журналісти мають гідні зарплати, а читачі мають інформацію про місцеве життя».

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: