Селяни не можуть оформити власні дворища

09.01.2018

Жителі Роменського району не можуть належним чином оформити земельні ділянки, адже у відділі архітектури отримати висновок без оновленого плану територій нереально. З проблемою зіштовхнулися десятки людей, але в секторі містобудування та архітектури районної державної адміністрації про неї ні сном, ні духом…

На сполох забив голова Андріївської сільської ради Олександр Ярошенко Під час сесії районної ради чоловік розповів про проблему, з якою зіштовхнулись, зокрема, мешканці його села, але яка стосується чи не всіх сільських рад та тих населених пунктів Роменщини. «Ми зіткнулися з тим, що при оформленні господарських дворів людям довелося звертатися по допомогу до нотаріуса. Виявляється, у секторі містобудування немає генеральних чи детальних планів території. Через це двори просто неможливо оформити», – поділився проблемою Олександр Миколайович. У нотаріальній конторі, говорить, його запевнили, що потрібен оновлений план території, яким повинна займатися районна адміністрація або ж безпосередньо сільська рада за власні кошти. 

Тимчасово виконуюча обов’язки завідувача сектору містобудування та архітектури РДА Людмила Федько заявила, що чує про цю проблему вперше та переконана, що вирішувати її потрібно не зволікаючи. Генеральні плани треба оновлювати, наголосила вона. Зокрема, Андріївському близько 30 років. 

Якими можуть бути наслідки відсутності схеми планування територій – запитали у правознавців. На їхню думку, логічного завершення при оформленні земельних ділянок людям годі й чекати. Справа в тому, що всі дороги ведуть до районного сектору архітектури, саме він є фінішною зупинкою на дорозі отримання бажаних документів. Людині, яка хоче узаконити землю, необхідно замовити проект землеустрою у проектній організації, потім – укласти відповідний договір оренди із сільською радою, на території якої знаходиться об’єкт, та для його оформлення необхідно виготовити проект, для цього ж потрібен обов’язковий висновок архітектора. Висновки надаються відповідно до існуючого законодавства, виходячи з наявного генерального плану або з детального плану забудови території, пояснюють фахівці. Чи ці плани не замовлялися, чи за них не заплатили, а, можливо, й не виготовили, – невідомо. Тому в більшості випадків цих документів узагалі не існує. Як наслідок, людина не може укласти необхідного договору оренди, відповідно, бюджети сільських рад не отримують рентної плати. 

На сесії районної ради Віктор Переваруха, голова Роменської районної ради, поділився своїми думками: «Це дійсно проблема для всіх сільських рад». Він дав розпорядження винести питання на розгляд комісії, розібратися з кожною сільською радою окремо та допомогти. 

Сільський голова Олександр Ярошенко насамкінець висловив переконання, що хтось навмисно перешкоджає оформленню дворищ.

Яна Карташова, Новий погляд Роменщини

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: