14.01.2018
На одному з останніх в 2017 році засідань виконкому Сумської міськради було прийнято рішення про створення місцевого матеріального резерву для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Сумах. Зокрема, були затверджені номенклатура (перелік), обсяги і місця зберігання матеріальних цінностей, графіки їх накопичення і порядок використання.
Як відомо, матеріальний резерв – це заздалегідь створений запас будівельних матеріалів, ПММ, ліків, продовольства, техніки та інших речей, призначених для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій місцевого рівня, надання допомоги постраждалим і проведення невідкладних відновлювальних робіт.
З міськбюджету на створення матрезерву планується витратити 453,4 тис. грн. Купівля необхідного буде проводитися на конкурсній основі через систему ProZorro. Крім того, створення, утримання і поповнення резерву можливо за рахунок добровільних пожертвувань, благодійних внесків та інших, не заборонених законодавством джерел. Але в будь-якому випадку все, що купується для матрезерву, повинно мати сертифікати відповідності на весь нормативний термін зберігання.
Резерв повинен бути створений до кінця 2018 року. Займатися цим буде відділ з питань НС та цивільного захисту населення міськради. Він зобов’язаний щоквартально подавати в департамент цивільного захисту населення Сумської ОДА інформацію про хід накопичення матрезерву, а в подальшому (також щоквартально) – проводити перевірку наявності, якості, умов зберігання і готовності матрезерву до використання.
З урахуванням прогнозованих для нашого міста видів і рівнів надзвичайних ситуацій та розмірів можливого збитку в матрезерв Сум будуть закуповуватися: намети, твердопаливні печі, будматеріали (шифер, цвяхи, цемент, бетон, пісок, щебінь тощо), предмети першої необхідності (сірники, свічки), ГСМ, засоби малої механізації (мотопомпа, домкрати, лебідки, лопати, сокири, пилки і т. п.), засоби індивідуального захисту (протигази, костюми типу Л-1), засоби зв’язку (індивідуальні радіостанції, гучномовці), кошти для порятунку на воді (рятівні жилети і круги), медичні носилки.
Місцями розміщення місцевого матрезерву визначені база Сумської рятувально-водолазної служби на вул. Гагаріна, 11 і міський захищений пункт управління цивільного захисту на вул. Привокзальній, 2.
Що стосується продуктів, то зрозуміло, що їх надовго не запасешся, тому міськвиконком укладе договори із закладами ресторанного господарства, і в разі виникнення надзвичайної ситуації відділ торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міськради зобов’язаний при необхідності організувати і забезпечити харчування постраждалих згідно з цими договорами. А відділ транспорту виконком зобов’язав забезпечити доставку необхідних матеріалів та їжі до місця виникнення НС, а також – доставку постраждалих до пунктів харчування.
Джерело: shans.com.ua
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи