У Конотопі – шалені черги за закордонними паспортами

07.02.2018

Від часу, коли Україна отримала безвіз, минуло близько восьми місяців. Перший ажіотаж на біометричні закордонні папорти начебто схлинув. Конотопський Ревізор разом з журналістами сайту 05447.com.ua поцікавились, чи конотопцям стало простіше отримати закордонний паспорт? Як довго доводиться на нього чекати та скільки коштує його офрмлення?

Не зважаючи на морози, чергу до Конотопського відділу Державної міграційної служби люди починають займати з раннього ранку, години за дві до відкриття установи. В один кабінет займають всі: і ті, кому потрібно за кордон, і ті, хто отримує свій перший паспорт, і хто змінив прізвище, втратив документ, або кому просто прийшов час вклеїти нову фотокартку.

Ми завітали до міграційної служби пообіді. Тут велелюдно та душно. “Стою з половини восьмої, – розповідає конотопець на ім’я Андрій. – Коли йшов, думав, буду одним з перших. Та де там! Я в черзі чотринадцятий. Люди і по машинах, і просто неба стоять. Беруть термоси, гріються, хто як може, бо міграційна ж відкривається лише о дев’ятій”.

Перед дверима в заповітний кабінет дві черги. Одні ще не пройшли перевірку документів, інші стоять сюди вже вдруге – хтось доносить документи чи їх ксерокопії, хтось вже оплатив послугу, тепер залишилось сфотографуватися, зробити копію підпису та зняти відбиток пальця. Власне, ті, що вдруге, мають заходити “без черги”. Але до обіду з тих, що “без черги”, утворюється додаткова черга.

Літня жінка, що має здати документи на попередню перевірку, всім виглядом показує, що не має наміру пропускати тих, що йдуть вдруге. “В мене гіпертонія і діабет, – безапеляційно оголошує вона, і вже тихіше додає: – а тут навіть туалету нема”.

Як виявляється, туалет все ж таки є. Але він закритий на ключ, і туди пускають лише своїх. Решта ходять куди доведеться. Як на машині, а черга неблизько, то можна й додому з’їздити. А взагалі у дворі функціонує магазинчик, там можна і ксерокопію зняти, там же і платний туалет.

Молодиці, яку відтіснила літня жінка з діабетом, теж не краще. Вона не скаржиться, але стоїть розхристана, обмахується документами – у тісному коридорчику нічим дихати. “Я минулого разу 10 годин простояла, поки в мене перевірили документи. Каса закрилася, і я не встигла оплатити, тож і прийшла сьогодні”. Та повторно їй не дають зайти, самим би встигнути взяти форпост.

Люди в кабінеті затримуються по різному, хто 10 хвилин, а хто і всі 40 – не виходить взяти відбиток, або доводиться по кілька разів перезавантажувати систему.

Андрію пощастило, він вже пройшов процедуру. “Заплатив 567 гривень, з них 10 – комісійний збір. Сказали, паспорта чекати три місяці. Кому терміново, платять 810 гривень. Тільки “терміновість” не дуже й термінова – чекати півтора місяці”.

А в іншому рукаві міграційної служби вишикувалася ще одна черга. Тут стоять за вже готовими документами.

Українські ЗМІ повідомляють, що наразі понад 800 тисяч українців очікують на отримання біометрії. І лише нещодавно в Україну привезли довгоочікуване обладнання. Тож шалені черги до міграційної служби незабаром мають зменшитися, але орієнтовно місяців через 3 – 4, зазначається в повідомленні.

Джерело: https://www.05447.com.ua/

Читайте також: Заплатив за срочность, сумчанка получила паспорт только через 45 дней

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: