Главная / Новости в г. Сумы /

Андрій Грек: Влада продовжує чекати міжнародних фінансових траншів, заганяючи державу в боргову яму

10.02.2018

«Для того, аби вітчизняні підприємства працювали на ринок Європи, треба пройти серйозну європейську атестацію і аудит. Для цього, по-перше, необхідні великі гроші, по-друге, наше обладнання вже застаріле і потребує модернізації. Тому складно конкурувати з західними гігантами. Водночас, як тільки наше обладнання досягає необхідного рівня і ми намагаємося його збути в Європу, з’являється якесь мито чи збір, і цей процес гальмується». На цьому в ефірі телеканалу АТВ наголосив перший заступник голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Сумській обласній раді Андрій Грек. На початку 90-х за виробничим потенціалом і чисельністю підприємств Україна була другою державою в СНД після Росії. Сьогодні за даними світових інституцій з лідерських позицій наша країна опинилася на дні міжнародних рейтингів.

«За 25 років правління незалежної України ми втратили майже 42% української економіки. За останній час близько 200 машинобудівних підприємств втрачено, ті, що ще залишилися на плаву – близькі до закриття. Їх продукція була, в більшості, орієнтована на ринки Росії, а припинення  економічних зв’язків через військові дії поставило українську економіку на межу виживання. Водночас обіцяне європейське вікно експорту для українських товарів все ще міцно зачинене», – говорить політик.

Немає ринку збуту, а отже немає й перспективи для промислових гігантів ринку Сумщини. Андрій Грек наводить у приклад флагман українського машинобудування – Сумське НВО. Зараз там ситуація близька до критичної, люди працюють неповний робочий тиждень, підприємство має майже піврічні борги по зарплаті. За даними обласного управління статистики, заборгованість по зарплаті на Сумщині станом на перше січня поточного року становить майже 120 млн грн. Найбільшими боржниками із виплати зарплати серед економічно активних підприємств є ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», Конотопський механічний завод та КП Шосткинський казенний завод «Зірка».

Депутат вважає таку ситуацію наслідком того, що відбувається в країні. Саме держава, за твердженням політика, має турбуватися про створення внутрішнього ринку збуту, підтримуючи його вітчизняними замовленнями. Але подібні проблеми чиновникам державного рівня не цікаві.

«Депутатський корпус Сумської обласної ради неодноразово звертався до вищого керівництва країни, аби те допомогло забезпечити СНВО вітчизняними замовленнями. Але наші звернення залишилися без відповіді й до сьогоднішнього дня. Дуже серйозно стояло питання, коли СНВО виграло тендер в «Укртрансгазі» на суму близько 2 млрд грн. Це б забезпечило загрузку підприємства і допомогло б виплатити зарплату працівникам, але цей тендер був відмінений. Нині ситуація така, що якщо навіть і з’являться замовлення, їх вже не буде кому виконувати», – зазначає депутат.

Він говорить, що опозиція має план виходу з кризи і порятунку української економіки. Натомість влада продовжує чекати міжнародних фінансових траншів, заганяючи державу в боргову яму.

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
09.04.2020 З’явилося відео, як діти на карантині лазять по дахах і перебігають дорогу перед автівками
09.04.2020 За зауваження про відсутність маски сумчанину побили вікно
09.04.2020 На Сумщині на ранок 9 квітня — 56 випадків коронавірусу
09.04.2020 На Сумщині у ДТП постраждала 17-річна дівчина
08.04.2020 «Поки йде реклама – концентрація падає»: Школяр із Сумщини — про телеуроки
08.04.2020 На Сумщині — п’ять нових випадків коронавірусу

Комментарии: