15.05.2018
Настоятелька та сестри Молченського жіночого монастиря звертаються до вірян про допомогу.
Монастир, заснований ще в кінці 16 століття, сьогодні, на превеликий жаль, має проблеми, з якими їм самотужки не впоратись. Природні явища та діяльність людини не пошкодували ні споруди, ні саму місцину, на якій вони зведені. Про це йдеться на сторінці Молченського манастиря у Фейсбуці:
“Так, на території розташування комплексу будівель спостерігаються геологічно небезпечні явища у вигляді зсуву грунту. Внаслідок цього відбувається стрімка руйнація архієрейського корпусу. Вже натепер в будівлі утворились тріщини. Засоби косметичного ремонту будівлі, які ми провели, очікуваного результату не дають і з часом тріщини поглиблюються і збільшуються в розмірах. З метою збереження будівлі ми вже проводили ряд укріплювальних робіт в 2002 та 2012 роках. Опори виявились недовговічними та малоефективними.
Прикрості та гіркоти додає той факт, що аварійний стан корпусу несе небезпеку життю сестер, які мешкають в ньому. Приміщень, придатних для відселення сестер з аварійної будівлі натепер у монастиря не має.
Подальший зсув ґрунту на зазначеній земельній ділянці окрім руйнації архієрейського корпусу може призвести і до пошкодження монастирської дзвіниці. Зберегти вищезазначені будівлі монастиря можливо тільки виконавши безпосереднє укріплення земельної ділянки під ними. Такі роботи є дороговартісними і потребують значних фінансових, технічних та людських ресурсів, яких монастир не має. Православна громада, згуртована монастирем, вносить свою посильну лепту у відродження монастиря. Але, прихожани монастиря – люди незаможні, що зумовлено віддаленістю міста Путивля від великих промислових центрів та відсутністю високооплачуваної роботи. Благодійні пожертви прихожан і прочан, які відвідують Молченський монастир, не спроможні вирішити такі масштабні проблеми.
Прикро те, що на сьогодні монастир вже втратив унікальний елемент оборонної стіни, авторства зодчого Онисима Радішевського. Якщо всім миром не взятися за проблеми руйнування, то так і недовго до того часу, коли про Молченський монастир будемо знати тільки з літописів. Сьогодні Сумщина може втратити не тільки діючий жіночий монастир, а й унікальну історичну та архітектурну спадщину, без якої Путивль втрачає свою туристичну привабливість та історичний образ.
Враховуючи все вищевикладене, смиренно та з надією просимо всіх небайдужих допомогти зберегти унікальну пам’ятку архітектури – Молченський монастир. Христос говорить: «Що зробиш найменшому братові моєму, то мені це зробиш». Навіть найменша лепта простягнеться у небесну скарбничку, бо тому, хто дає, хай ніколи не забракне добра. І нехай Господь Бог у вашій щедрості благословить вас і ваші родини.
Спаси вас, Господи, за розуміння.
З повагою
настоятелька монастиря ігуменя Феодосія з сестрами.
Травень 2018 року.
Просимо всіх, хто має можливість, внести посильну лепту у відродження цієї духовної святині. Хай з оновленням архітектурної спадщини та зміцненням духовного життя в обителі посилюються і молитви, які підносяться за всіх вас щоденно та на віки.
І Матір Божа, Покровителька роду християнського, благаючи Свого Сина, щедрого на духовні дари і блага, умолить Його винагородити вас сторицею в цьому тимчасовому, а над усе в майбутньому вічному житті. Амінь.
р/р 26001060281017 ОКПО:20052565 МФО: 337546 Банк СФЗАТ Приватбанк м. Суми
Номер карти приватбанка 4149 6258 0834 4699 Ситницька Марія
Тел: (0544) 25-50-49, (095) 141-39-59”.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи