23.05.2018
Напередодні фіналу футбольної Ліги Чемпіонів у Києві ціни для іноземців злетіли до небес: вболівальникам пропонували зняти квартиру за 60-150 тисяч гривень, не приховували наміру «підзаробити» власники торговельних точок і таксисти. Як виявилося, принцип «для іноземців — дорожче» працює і у Конотопі, але це аж ніяк не пов’язано з футбольним святом.
У цьому на власному прикладі нещодавно переконався американець Еллері Холл. Він нещодавно приїздив до Конотопа у рамках волонтерської місії, на реалізацію якої вклав особисті кошти. Забігаючи наперед зазначимо, за час перебування у козацькому місті іноземному гостеві довелося переплатити аж двічі.
Спочатку підприємливий таксист довіз американського волонтера від залізничного вокзалу до проспекту Миру за 100 гривень. На перший погляд сума незначна. Проте, у місцевих службах таксі середня вартість такої поїздки становить 35-40 гривень. Еллері ж скористався послугами одного із водіїв, які стоять на площі перед залізничним вокзалом і до служби не телефонував.
Таксисти на вокзалі перевозять пасажирів у рамках встановленої черги і кожен водій встановлює ціну за поїздку на власний розсуд. Зауважимо, журналіста таксист довіз із привокзальної площі до кінотеатру «Мир» за 45 гривень. Висновок: гість із Америки сплатив щонайменше вдвічі більше, ніж платять конотопці.
Далі Еллері Холл оселився у готелі у центрі міста. Номер здали, дотримуючись рамок прейскуранту. А от вечеря у кафе, розташованому поверхом нижче, знову продемонструвала, що для іноземців ціни — інакші.
Причому каменем спотикання стала не якась екзотична страва, а звичайне варене куряче філе. Скориставшись відсутністю цієї позиції у меню, американському волонтеру виставили рахунок у 135 гривень за 200 грамів курятини. Іноземець помітив занадто високу ціну, адже на його батьківщині подібна страва коштує удвічі дешевше.
Пізніше журналісти замовили аналогічну страву у цьому ж кафе. У отриманому рахунку була вказана ціна 300 гривень за кілограм. Відповідно, шматочок філе вагою 200 грамів мав би коштувати 60 гривень.
До слова, виважений і тактовний американець на став влаштовувати скандалів і сплатив усю суму, виставлену в рахунку. Натомість провідний спеціаліст відділу освіти і перекладач, які супроводжували іноземного гостя під час вечері, намагалися врегулювати інцидент із адміністрацією кафе та домогтися адекватного рахунку. Але на їх зауваження ніхто не відреагував.
Що робити в таких ситуаціях та куди повідомляти про порушення – поцікавилися у відділі контролю Конотопської міської ради. Тут зауважили, що на варті захисту прав споживачів стоїть структура зі складною назвою управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області. Саме фахівці цієї служби можуть у разі наявності скарги реально перевірити порушника прав споживача.
На офіційному сайті установи можна скористатися сервісом «подати скаргу онлайн». Також можна залишити звернення у телефонному режимі за номером (0542) 77-90-43.
Як показує практика, іноземні гості зазвичай обмежені щільним графіком і не мають часу на волокиту із державними службовцями, як це власне і було з героєм нашої публікації. Здебільшого закордонні візитери навіть не помічають цінового свавілля, бо не орієнтуються в реальній вартості послуг. Але коли такі випадки все ж стають явними, навіть зайві кілька десятків гривень можуть кинути тінь на славетну українську гостинність і назавжди відбити бажання подорожувати нашими містами.
Джерело: topkonotop.com
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи