Адміністрація кафе обдурила іноземного гостя

23.05.2018

Напередодні фіналу футбольної Ліги Чемпіонів у Києві ціни для іноземців злетіли до небес: вболівальникам пропонували зняти квартиру за 60-150 тисяч гривень, не приховували наміру «підзаробити» власники торговельних точок і таксисти. Як виявилося, принцип «для іноземців — дорожче» працює і у Конотопі, але це аж ніяк не пов’язано з футбольним святом.

У цьому на власному прикладі нещодавно переконався американець Еллері Холл. Він нещодавно приїздив до Конотопа у рамках волонтерської місії, на реалізацію якої вклав особисті кошти. Забігаючи наперед зазначимо, за час перебування у козацькому місті іноземному гостеві довелося переплатити аж двічі.

Спочатку підприємливий таксист довіз американського волонтера від залізничного вокзалу до проспекту Миру за 100 гривень. На перший погляд сума незначна. Проте, у місцевих службах таксі середня вартість такої поїздки становить 35-40 гривень. Еллері ж скористався послугами одного із водіїв, які стоять на площі перед залізничним вокзалом і до служби не телефонував.

Таксисти на вокзалі перевозять пасажирів у рамках встановленої черги і кожен водій встановлює ціну за поїздку на власний розсуд. Зауважимо, журналіста таксист довіз із привокзальної площі до кінотеатру «Мир» за 45 гривень. Висновок: гість із Америки сплатив щонайменше вдвічі більше, ніж платять конотопці.

Далі Еллері Холл оселився у готелі у центрі міста. Номер здали, дотримуючись рамок прейскуранту. А от вечеря у кафе, розташованому поверхом нижче, знову продемонструвала, що для іноземців ціни — інакші.

Причому каменем спотикання стала не якась екзотична страва, а звичайне варене куряче філе. Скориставшись відсутністю цієї позиції у меню, американському волонтеру виставили рахунок у 135 гривень за 200 грамів курятини. Іноземець помітив занадто високу ціну, адже на його батьківщині подібна страва коштує удвічі дешевше.

Пізніше журналісти замовили аналогічну страву у цьому ж кафе. У отриманому рахунку була вказана ціна 300 гривень за кілограм. Відповідно, шматочок філе вагою 200 грамів мав би коштувати 60 гривень.

До слова, виважений і тактовний американець на став влаштовувати скандалів і сплатив усю суму, виставлену в рахунку. Натомість провідний спеціаліст відділу освіти і перекладач, які супроводжували іноземного гостя під час вечері, намагалися врегулювати інцидент із адміністрацією кафе та домогтися адекватного рахунку. Але на їх зауваження ніхто не відреагував.

Що робити в таких ситуаціях та куди повідомляти про порушення – поцікавилися у відділі контролю Конотопської міської ради. Тут зауважили, що на варті захисту прав споживачів стоїть структура зі складною назвою управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області. Саме фахівці цієї служби можуть у разі наявності скарги реально перевірити порушника прав споживача.

На офіційному сайті установи можна скористатися сервісом «подати скаргу онлайн». Також можна залишити звернення у телефонному режимі за номером (0542) 77-90-43.

Як показує практика, іноземні гості зазвичай обмежені щільним графіком і не мають часу на волокиту із державними службовцями, як це власне і було з героєм нашої публікації. Здебільшого закордонні візитери навіть не помічають цінового свавілля, бо не орієнтуються в реальній вартості послуг. Але коли такі випадки все ж стають явними, навіть зайві кілька десятків гривень можуть кинути тінь на славетну українську гостинність і назавжди відбити бажання подорожувати нашими містами.

Джерело: topkonotop.com

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
25.04.2024 Нардеп Михайло Ананченко відзначив роботу команди Президента Зеленського щодо виділення США довгоочікуваної допомоги Україні
25.04.2024 Після тривалої паузи запустився “Сумихімпром”
25.04.2024 Вночі та зранку росіяни обстріляли дві громади Сумщини
25.04.2024 На проспекті Лушпи немає напруги: як слідують тролейбуси
25.04.2024 Верховна Рада планує перейменувати 21 село та одне місто на Сумщині
25.04.2024 Без світла й нетверезий: у Сумах водія відсторонили від керування

Коментарі: