Микола Войтенко: Якщо не піднімати зарплати, а тільки тарифи, то людям залишається або не платити за ЖКП, або помирати з голоду

26.05.2018

На цьому акцентував увагу в ефірі телеканалу АТВ заступник голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Сумській обласній раді Микола Войтенко.

«Всі зміни у сфері ЖКГ, які нам нав’язують і називають реформами, насправді є грабунком українців через необґрунтоване підвищення тарифів. За розрахунками економістів, за останні три роки за допомогою цих так званих реформ з людей «викачали» 300 млрд грн, і отримали ці кошти монополії», – сказав Микола Войтенко.

На переконання опозиціонера, треба підвищувати доходи населення, аби воно могло оплатити комунальні послуги, купити ліки, продукти, товари першої необхідності. А для цього необхідно піднімати економіку, розвивати промисловість, а не знищувати її. «Тільки розвиток промисловості, високих технологій, залучення інвестицій, створення робочих місць допоможуть вирішити проблеми, які вже давно назріли у сфері ЖКГ. І тільки зміна влади приведе до покращення у цій галузі. Бо нинішнє керівництво країни, йдучи на поводу у МВФ, заганяє країну в кабальні умови і діє в інтересах транснаціональних корпорацій», – упевнений депутат.

Він наголошує, що вже з 10 червня набирає чинності Закон України «Про комунальні послуги», у якому більше негативу, ніж позитиву. «Цей негатив полягає у тому, що все перекладається на плечі споживачів, натомість монополії максимально захищені. Тарифи мають бути прозорими і відповідати доходам населення. Якщо не піднімати зарплати, а тільки тарифи, то у людей залишається два шляхи: або не платити за ЖКП, або помирати з голоду. Третього не дано», – заявив політик.

Опозиціонер акцентував увагу на тому, що зазвичай ціни на послуги ЖКГ підвищуються влітку, коли оплата за тарифи не така відчутна, оскільки відсутнє опалення, часто немає гарячого водопостачання, люди їдуть у відпустки. Так само сталося і з новими правилами субсидування, які змінилися також уже після опалювального сезону і «вдарять» по населенню восени, хоча вже сьогодні борг населення за послуги ЖКГ складає 42,7 млрд грн.

«Нові правила субсидування заганяють людей в кабалу. Що це за норми на квартири і будинки? Що за норми на покупку транспорту? Що за норми по безробіттю? Як можна всіх людей рівняти під одну гребінку? У селі, наприклад, у людей немає роботи і вони в цьому не винні. Водночас їм нараховуватиметься субсидія з урахуванням двох мінімальних зарплат. Також індивідуально треба підходити й до інших норм. Одна справа купити елітний мерседес, інша – старий мотоцикл, а субсидія не передбачена нікому. Якщо наша влада і далі фонтануватиме такими ідеями, у сфері житлово-комунального господарства настане колапс, з якого країні вже не вийти», – підкреслив Микола Войтенко

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: