30.05.2018
Уже місяць, як молоко у населення заготівельники скуповують по 3.50 грн за літр замість попередньої ціни в 5 гривень. Люди в селах стрімко втрачають доходи, поширюються настрої, що корів треба збувати.
Як повідомив начальник управління агропромислового розвитку Глухівської РДА Олександр Фурса, на Глухівщині молоко закуповують компанії «Славія», «Ярославна», «Контакт Плюс», «Базис Плюс». Представники всіх чотирьох, як один, заявляють: мовляв, ми і раді приймати по вищій ціні. Воно дійсно того вартує. Але ж молокозаводи різко знизили закупівельну ціну, тому склалась така ситуація.
“У селі роботи немає, тому ми тримаємо дві корови. А що робити? Донька навчається на платному. Ми тільки й живемо за ці гроші. Коли приймали молоко по 5 грн, то отримували в місяць біля семи тисяч, зараз же виходить трохи більше чотирьох. Є різниця?! Такий тяжкий труд, а так його недооцінювати! Саме обідне те, що в магазинах молочка не подешевшала ні на копійку, а навпаки час від часу дорожчає”, – розгнівано говорить жителька Банич Валентина Петрівна.
У той час, коли у селян купують молоко по 3.50 грн, то на вітрині літр коштує 22 гривні. Ті, хто розуміється в ситуації, пов’язують зниження закупівельної ціни на молоко з монопольним становищем компаній у регіонах та їх можливим зговором один з одним. Прості трудівники опинились у заручниках: зміна правил гри вибиває у них землю з-під ніг.
” Очевидно, що на нас хтось заробляє шалені гроші. Ми хочемо жити на своїй землі, готові працювати у селах. Але нас винуждають кидати сім’ї та їхати за границю заробляти копійку. З тією коровою стільки труда вложиш, поки заробиш на молоці. Але і тут нас кинули”, – говорить Іван Клещенко, який привіз у Глухів на базар жінку торгувати молочним.
Більшість людей сидять і мовчки лаються, а деякі вирішили нагадувати про свою проблему діями: так, жителі Буринського району перекривали трасу в надії, що це приверне увагу влади і ціна на молоко підніметься.
Зараз селами ходять чутки, що 3.50 грн за літр – це не межа, влітку молоко може здешевіти до 3 гривень.
«Хай літо походить моя корова, а на осінь здам її. Нема смислу тримати: дітям у Київ сир і сметану раз у півроку вожу як гостинець, то куплю у сусідки. А грошей на молоці вже не заробиш», – ділиться планами на ринку чоловік.
Джерело: https://nedelya.info/
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи