Главная / Новости в г. Сумы /

Сумчан запрошують у Музей грошей

13.06.2018

Вже не перший рік Музей історії грошей Сумського державного університету гостинно відчиняє свої двері всім, хто цікавиться як історією грошей, так і минулим свого краю. Розміщена у Конгрес-центрі СумДУ експозиція музею представляє більш як тисячолітню історію грошей, які передають характер епохи, свідчать про культуру, особливості побуту народу, його традиції, ідеологічні доктрини та пріоритети в кожний історичний момент. Колекцію побудовано за хронологічним принципом – починаючи від давніх примітивних предметів, які використовувалися замість грошей, і закінчуючи національною грошовою одиницею сучасної України – гривнею. В експозиції виставлено оригінальні експонати: паперові гроші, монети, цінні папери різних часів, а її родзинкою є колекція паперових грошових знаків (бон) Російської імперії, СРСР та України періоду незалежності. А ще музей відображає історію розвитку банківської системи на Сумщині: фотографії видатних українців та сумчан, які сприяли розвитку банківництва в Україні, світлини банківських установ, що діяли на території нашого краю наприкінці ХIX – початку ХХ століть, зразки банківських документів того часу, тощо. Історичну цінність мають зразки рахувальної техніки, яка застосовувалася в банках у різні роки роботи, особисті речі та документи банківських працівників.

Унікальна колекція музею не залишає байдужими студентів, школярів, мешканців та гостей міста Суми, науковців українських та іноземних вишів, нумізматів та краєзнавців. На початку літніх канікул, під час роботи шкільних таборів, Музей історії грошей СумДУ гостинно приймає учнів шкіл міста та області. І якщо школярі молодших класів із задоволенням роздивляються зливки золота та стародавні монети, древньокиївську гривню і сучасні сувенірні грошові знаки, то старшокласники із захопленням слухають розповіді про сумчан-банкірів та впізнають у сучасних будівлях м. Суми банківські установи дев’ятнадцятого століття.

Екскурсоводи музею – працівники філії бібліотеки – Лариса Ониксимова, Валентина Гур’янова, кафедри міжнародної економіки – Олена Бондар та центру бізнес-комунікацій Костянтин Калиновський не лише знайомлять відвідувачів з історією грошей та цінними експонатами, але й підвищують рівень їхньої фінансової грамотності.

Замовити екскурсію Музеєм історії грошей можна за тел. 050 23 11 174

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
21.05.2019 Житель Сумщини в Грузії потрапив у ДТП
21.05.2019 Юрій Чмирь збирає команду. Приєднуйся!
21.05.2019 У Сумах збили жінку
21.05.2019 Таксисти врятували жінку-військовослужбовця від розлючених підлітків
21.05.2019 У центрі Сум з’явився невідомий перевізник на Київ
21.05.2019 Історичне фото: Олександр Зінченко зі всіма трофеями «Манчестер Сіті»

Комментарии: