Чому на дитячі майданчики Конотопа страшно пускати дітей?

15.06.2018

Привели свою малечу на дитячий майданчик — будьте напоготові щосекунди. Адже окрім веселих забав на гірках і гойдалках, тут на дітей і батьків можуть чекати неприємні сюрпризи. Які саме? — досліджували конотопські журналісти.

З 2016-го по 2017-й у Конотопі відбувся справжній майданчиковий бум. Спочатку новенькі гойдалки та атракціони для малечі з’явилися біля собору Різдва Пресвятої Богородиці на вулиці Успенсько-Троїцькій. Гроші на будівництво  ігрового комплексу тоді виділив закордонний меценат, роботи з освітлення та водовідведення взяла на себе місцева влада.

Ще 11 дитячих майданчиків з’явилося у деяких мікрорайонах міста завдяки сприянню представників різних політичних партій впродовж 2017 року. Ще 7 було закуплено спеціально для конотопських ДНЗ, вони наразі чекають на встановлення.

З перших днів новостворені ігрові зони почали потерпати від діяльності вандалів. Містечко розваг біля собору навіть не дочекалося відкриття, як на гойдалках-балансирах вже були пошкоджені елементи імпровізованих коней.  Далі й до сьогодні на майданчиках з’являлася все більша кількістю дефектів. Гойдалки без сидінь, вирвані дошки, деформовані металеві конструкції — це далеко не повний перелік результатів людської невдячності та негосподарського підходу до об’єктів міської інфраструктури.

Проте пошкодження  конструкцій це — лише вершина айсбергу з цілого масиву негараздів, від яких діти та їх батьки щодня потерпають на майданчиках.

Батьки зізнаються, що проводити час із дітьми у місцях із сумнівною безпекою вимушені через брак альтернативи, адже місць, де малеча може погратися на свіжому повітрі, у Конотопі не так вже й багато.

Під час опитування біля дитячих майданчиків журналісти з’ясували, що кількість потенційних небезпек тут справді зашкалює. Комфортному перебуванню дітей в ігрових зонах найчастіше перешкоджають зовнішні чинники:

Розкидані навколо використані шприци з невідомим вмістом;

Вигулювання в ігровій зоні собак без намордників. А також перебування на території  безпритульних чотирилапих. Як результат — смердючі купи, які ніхто не прибирає;

Трупи мертвих птахів на майданчиках та їх засмічення;

Використання щебеню замість піску у місцях приземлення з гірок і під гойдалками;

Шматки арматури та інших гострих предметів, які вчасно не демонтуються.

З усіма цими наріканнями ми звернулися в управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради. Тут пояснили, що усі майданчики, які перебувають у межах прибудинкових територій, утримуються житлово-експлуатаційними підприємствами. Надання цієї послуги закладене у тарифі за квартплату.

В останнє цей тариф переглядався ще у 2013, тож у 2018-му на цю можно зробити небагато. За необхідності пофарбувати конструкції, поремонтувати та облаштувати пісочниці або ж усунути інші незначні несправності. Питання про більш суттєве втручання як, наприклад, демонтаж потенційно небезпечного елементу дитячого майданчика, вирішує комісія з відділу охорони праці, яка працює при виконавчому комітеті.

Найбільший міський майданчик для дітей на Успенсько-Троїцькій не переданий  у комунальну власність і фактично належить меценату. Відповідно, місцеве управління ЖКГ відповідальність за його функціонування не несе. І тим більше не може передбачити витрати на завезення сюди піску замість щебеня чи проведення інших робіт. Попри це, зваживши на нарікання містян у соцмережах, працівники комунальних служб до 1 червня провели роботи з благоустрою цього майданчика, пояснюють ситуацію держслужбовці.

Обурює посадовців і вигулювання собак там, де граються діти. За їх словами, прибирання фекалій за своїм улюбленцем  — виключно обов’язок господарів, так це працює розвинених країнах. Проте у Конотопі до такого рівня громадянської свідомості і відповідальності вочевидь ще не дійшли.

Ще одних представників місцевої фауни — надокучливих птахів над майданчиком у парку Свободи комунальники ніяк не можуть вигнати із насидженого місця. Два роки тому навіть озброїлися спеціальним пристроєм для відлякування пернатих. Але все намарно — крилаті швидко призвичаїлися і продовжують далі засмічувати гірки та гойдалки.

Конотопцям, які помітили на дитячому майданчику зламані конструкції та інші потенційно небезпечні недоліки, фахівці управління ЖКГ радять повідомляти на гарячу лінію міської служби 1506.

Очевидно, що на дитячих майданчиках Конотопа чимало проблем, які неможливо вирішити одноосібно раз і назавжди. Покращення умов у зонах дитячого відпочинку суттєво залежить від загального рівня культури та активності громади.

Єдиний вихід протидіяти негативу — добрі справи, на користь суспільству. Гарний приклад такої активності нещодавно продемонстрували активісти громадської спільноти «Ester Hesed». Волонтери організації з власної ініціативи просто вийшли і пофарбували дитячий майданчик, лавки та паркан.  Під час роботи був встановлений банер «Це модно» із закликом дотримуватися чистоти і порядку.

Джерело: topkonotop.com

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
26.04.2024 За ніч і ранок на Сумщині зафіксовано 41 вибух
26.04.2024 Міністру, якого підозрюють у земельних схемах на пів мільярда на Сумщині, обрали запобіжний захід
26.04.2024 Скільки на Сумщині відновлено квартир і будівель за програмою “єВідновлення”
26.04.2024 Фортепіанний дует із Шостки відзначився на конкурсі “Global Art”
26.04.2024 Конотопські спортсмени стали переможцями чемпіонату України з футболу
26.04.2024 Роменські бійці відзначилися на чемпіонаті України

Коментарі: