Через борги люди купаються в крижаній воді

15.07.2018

Із кранів у будинках охтирчан, які користуються послугами ТЕЦ, починаючи з 17 травня і по сьогоднішній день тече крижана вода.

Бідолашні змушені загартовуватися, щовечора стаючи під душ із холодною водою. А в кого є малі діти, то систематичне нагрівання води в каструлях на газовій плиті вже добряче набридло. Масове встановлення електробойлерів, як стверджують фахівці енергетичної галузі, не панацея, адже більшість електромереж багатоповерхівок не розраховані на значні обсяги електроспоживання, що з часом може обернутися для містян коротким замиканням та підвищеною небезпекою виникнення пожеж.

Чому охтирчани так довго страждають без гарячої води, яка для більшості з них вже стала неабиякою розкішшю, та коли врешті-решт буде відновлено її постачання – запитали у виконуючого обов’язки директора ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» Григорія Юрка:

– Питання відновлення гарячого водопостачання залежить від отримання лімітів природного газу в НАК «Нафтогаз України». На даний момент по цьому питанню проводяться переговори. Однак це не єдина причина відсутності гарячого водопостачання у літній період. Можу назвати ще декілька.

Станом на 1 липня наше підприємство має заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» за використаний природний газ, яка становить 29256,79 тис. грн. Сума заборгованості споживачів послуг перед ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» за інформацією на 1 липня складає 10342,68 тис. грн, у тому чисті населення заборгувало 7 265,61 тис. грн; бюджет – 2108,26 тис. грн; інші споживачі – 646,96 тис. грн; пільги та субсидії – 321,85 тис. грн.

У зв’язку з несвоєчасним прийняттям тарифу на опалення, різниця в тарифі склала 40742,7 тис. грн, у тому числі за 2016 -2017 роки – 37307,6 тис. грн, а за 5 місяців 2018 р. – 3435,1 тис. грн.

Чи є напрацювання стосовно здешевлення тарифу на опалення та постачання гарячої води?

– У структурі тарифу значний відсоток займає паливна складова – 70%. До 1 серпня 2018 року ціна на природний газ для надання послуг населенню з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води не змінюється. Основними факторами впливу на зміну тарифів є зростання цін на природний газ, умовно-постійні витрати, у тому числі електроенергія, паливо-мастильні матеріали, хімреагенти, орендна плата, податки та збори і інше внаслідок зміни закупівельних цін на матеріали, обладнання, послуги. А також зростання витрат на поточні та капітальні ремонти внаслідок старіння обладнання і кількість пошкоджень у результаті його експлуатації.

Які результати гідравлічних випробувань тепломережі? Які ремонтні роботи вже проведені, яка сума коштів була на це спрямована?

– У результаті проведення гідравлічних випробувань на теплових мережах в Охтирці за період з 22 травня по 12 червня поточного року було виявлено 10 дефектних ділянок трубопроводів головного колектору теплових мереж міста по вул. Київській, Армійській, Незалежності та  Батюка.

Вищевказані дільниці потребують капітального ремонту із заміною дефектних трубопроводів, що не дає можливості забезпечити подачу гарячого водопостачання охтирчанам.

У період із 29 травня працівниками ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» уже завершені роботи з відновлення 4 дефектних ділянок трубопроводів теплової мережі міста на по вул. Київській, 3 – по вул. Армійській та 1 – по вул. Батюка. До 1 серпня цього року планується завершити ремонтні роботи на теплових мережах міста по вулиці Незалежності та провулку Лісний. Також у червні виконана планова заміна трубопроводів теплових мереж, мереж гарячого водопостачання та циркуляції до житлового будинку по вулиці Київській, 92.

Загальна вартість виконаних ремонтно-відновлювальних робіт на теплових мережах міста станом на 1 липня складає 193000 грн, витрати на відновлення асфальтобетонного покриття складають 101 014 грн, – зазначив Григорій Юрко.

А що робити мешканцям, які втомилися чекати на бажану мить, коли з кранів побіжить гаряча вода? Застарілі теплові мережі, накопичені борги, незатверджені ліміти – причини відсутності гарячого водопостачання посадовець озвучив, але не назвав конкретної дати його відновлення. Тож доведеться охтирчанам й надалі тремтіти під душем з холодною водою, принаймні доки підприємство не перейде до комунальної власності.

Джерело: roxolana.com.ua

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
25.04.2024 Нардеп Михайло Ананченко відзначив роботу команди Президента Зеленського щодо виділення США довгоочікуваної допомоги Україні
25.04.2024 Після тривалої паузи запустився “Сумихімпром”
25.04.2024 Вночі та зранку росіяни обстріляли дві громади Сумщини
25.04.2024 На проспекті Лушпи немає напруги: як слідують тролейбуси
25.04.2024 Верховна Рада планує перейменувати 21 село та одне місто на Сумщині
25.04.2024 Без світла й нетверезий: у Сумах водія відсторонили від керування

Коментарі: