02.08.2018
На Кролевецькому навчально-виробничому підпримстві виготовляють плитку з твердих пластикових відходів. За місяць їм вдається утилізувати до півтони сміття.
Сортування сміття
Взятися за очищення міста в Кролевці вирішили два роки тому. Розпочали з обходів будинків – розказували людям про важливість сортування, масових прибирань та встановлення спеціальних контейнерів для пластику. Зайнявся цим питанням Євген Тригуб, колишній інспектор з благоустрою міста.
“Поки встановлено 14 контейнерів для пластику, плануємо встановити більше. Взагалі попит на них є, люди телефонують з усього міста. В планах розмістити такі урни в кожному мікрорайоні Кролевця”, – говорить Євген Тригуб, ініціатор проекту.
За місяць вдається зібрати до 400 кілограмів пластику. Кришки віддають на протези АТОвцям, пляшки з-під води – відправляють на переробку до Харківської області, бо це найближче підприємство, а ось твердому пластику дають друге життя.
Плитка зі сміття
Твердий пластик – це пляшки з-під миючих засобів та засобів гігієни, йогуртів та молока перероблюють на місцевому навчально-виробничому підприємстві. Спеціальні машини подрібнюють його, перетворюючи на вторинну сировину. Вона і стає основним компонентом плитки з відходів.
Більшість працівників виробництва люди з інвалідністю або вадами зору. Віктор працює на цьому виробництві вже 6 років. Проблеми із зором у нього від народження. Процес виготовлення плитки він бачить лише на 2%, проте це не заважає йому знати послідовність на зубок.
“Усі етапи даються легко , усе робиться просто. Спочатку береться пісок і пластик, все це важиться на вагах, кидається у бетономішалку, а потім уже кидається у спеціальний апарат, де воно нагрівається та перетворюється на однорідну масу”, – зазначив Віктор Шемякін, працівник підприємства.
З неї після кількох хвилин пресу і виходить полімер-піщана плитка. Зробити її можна у будь-якому кольорі. Зовні вона майже нічим не відрізняється від звичайного покриття, але технічно краща, переконують виробники.
“Полімер-піщана плитка дуже витривка, вологостійка, її експлуатація більше 50 років. Крім того вона не б’ється при транспортуванні та витримує до 6 тонн ваги”, – говорить Олена Ситник, працівниця підприємства.
Виготовляючи таку плитку, підприємство утилізує до півтонни пластикового сміття щомісяця. Крім того, до кінця літа тут планують переробляти ще й поліетилен.
Джерело: spec-kor.com.ua
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
02.07.2025 На Сумському напрямку відбулося 19 боєзіткнень
02.07.2025 В Охтирці відремонтують тротуар на Слобідській майже за 175 тисяч
02.07.2025 Представники СумДУ посіли перше та друге місця на етапі кубку України з баскетболу 3х3
02.07.2025 У Сумах ВПО можуть отримати безоплатне тимчасове житло в гуртожитках
02.07.2025 У Лебедині провели в останню путь капітана Станіслава Потапенка