Бова докерувався: немає чим платити зарплату лікарям

09.09.2018

У Тростянецькій центральній районній лікарні нічим платити зарплату персоналу. По ситуації, що склалася в ЦРЛ, мер Бова нещодавно був змушений навіть збирати депутатів міської ради і проводити чисто по цій темі пленарне засідання 13-ї сесії.

– Складна ситуація склалася в нашому закладі по його фінансуванню і наданню в повному обсязі медичних послуг, – говорив на сесії головний лікар Анатолій Плахтиря. – Ми надаємо медичну допомогу вторинного рівня всім мешканцям Тростянця, проводимо огляди, обстеження хворих тощо. Але за це нам витрати не компенсують. Тому на перше вересня ми маємо не зовсім хорошу картину по виплаті заробітної плати і авансу.

Розшифрував “не зовсім хорошу картину” міський голова.

– Сьогодні лікарям нічим платити зарплату, двадцятимільйонна дірка, яка була на початок року, на друге півріччя нікому не цікава. На листопад-грудень ЦРЛ потрібно біля 7 млн. То що, ми і далі будемо їх лікувати, медсестри біля них ходитимуть, палати їм будемо надавати. А вони будуть купляти трактора, проводити фестивалі, отримувати премії, рибу ловитимуть у ставках – там буде все нормально… На нас будуть показувати пальцями, що ми дураки, – поскаржився на сесії Бова..

За його словами сьогодні всі залишили міську раду наодинці з фінансовими проблемами районної лікарні.

– Боромлянська ОТГ з 1,3 млн. перерахувала 1,048 млн., районна рада перерахувала 850 тис., а ще 600 тис. заборгувала за перше півріччя, за липень-серпень – нуль. Тростянецький район за жителів сіл, яких сьогодні обслуговує лікарня, за два місяці не заплатили, крім державної субвенції, нуль, – гнівився мер.

Що робити? Який тут є вихід? Бова каже: “Якщо лікарня не потрібна району, давайте приймати рішення. Давайте переробляти статут районної лікарні на статут міської лікарні. Утримувати заклад з ОТГ. А населення інших громад, які не входять в ОТГ, обслуговувати виключно на договорній основі…” – заявив мер.

Іншими словами, міський голова поставив всьому ра­йону ультиматум – або платите по нашим розрахункам, або ми статут лікарні переробляємо з районного закладу на міський. І тоді ніхто не примусить міськраду обслуговувати в ній населення, яке не входить в ОТГ. Це при тому, що міськрада отримала всю до копієчки субвенцію на вторинну медицину за населення всього району. Тільки цього міській раді показалося мало. Мер називав цифри, що вистачає цих грошей тільки на половину від потреби.

Ситуація більш, ніж зрозуміла – міський голова тисне на всі рівні місцевих органів влади, аби змусити їх платити Тростянецькій ОТГ за медобслуговування стільки, скільки він скаже, а точніше – захоче. А у мера “апетити” на гроші немалі.

Втім, серед депутатів знайшлися і тверезі голови, зокрема депутати від “Батьківщини” – Віталій Поляковський, Олена Холодова і Олександр Нужненко, які пояснили Бові, що отримав він лікарню по особистому проханню, його ніхто цього робити не примушував – сам забрав її. Тепер, виявляється, не може справитися з її управлінням.

– Повертайте назад лі­карню в районну раду, – звернулася на сесії до Ю.Бови депутат від “Батьківщини” Олена Холодова. – Або пригадайте, чи давала ще рік тому міська рада на утримання лікарні хоч гривню, коли ЦРЛ була на балансі районної ради? Теж ні. І тут не треба драматизувати ситуацію – районна лікарня завжди була дотаційною. Треба самим шукати додаткові ресурси, звертатися до обласної ради, адміністрації, нехай теж допомагають, як і раніше.

Втім, в обласній раді і ОДА на ситуацію в Тростянецькій ЦРЛ дивляться з обережністю. Наприклад, там не розуміють, як так може господарювати Бова, коли знаходить 30 млн. грн. на капітальні видатки на лікарню, а 2 млн. на зарплату працівникам ЦРЛ немає? Чи не проглядається в цьому такий собі хитрий підступний план по “відкату” – немалий, певно, може бути з 30 млн.?

І взагалі, мер на сесії називав різні джерела, з яких йому могли б заплатити і районна рада, і РДА, і сільські громади. А ось за свої резерви чомусь скро­мно промовчав.

Наприклад, чому у нас на зарплати охтирським футболістам гроші є, а на зарплати тростянецьким лікарям немає? Чому у нас є гроші на фінансування ще одного підконтрольного Бові телеканалу, який вже зовсім скоро запрацює, а на зарплати лікарям грошей немає? Або чому б на зарплату лікарям не пустити отримані доходи від двох недавніх фестивалів – “Стара фортеця” і “Схід-рок”. Кажуть, на них заробили не один мільйон. Але чомусь бюджет їх не отримав. Люди, напевне, здогадуються, в чиїх кишенях осіли ті гроші.

І таких прикладів – маса.

А зменшити кількість обслуговуючих в лікарні людей шляхом звуження статуту лікарні з районної в міську – найпростіше. Ті­льки тоді зменшиться і навантаження на заклад, на лікарів – і доведеться персонал скорочувати. Депутат Олександр Нужненко міському голові про це прямо сказав:

– Зміна статусу лікарні з районної на міську відразу призведе до масового скорочення працівників лі­карні – медиків, технічного персоналу. Це ми з вами їх викинемо на вулицю. Кому вони далі будуть потрібні? До Польщі поїдуть? В місті роботи їм не буде.

– Бові не цікаві люди, йому потрібні голоси депутатів, аби мати ті рішення, які допоможуть йому творити “свої дєлішки”, – прокоментував ще один депутат від “Батьківщини” Віталій Поляковський. – І таку більшість депутатів Бова в міськраді має, відтак, наша рада, в переважній більшості відірвана від людей, а займається виключно обслуговування забаганок мера. На долю людей їм наплювати.

Можливо тому місто постійно і “колотить” – то з водою перебої, то – із зарплатами у медиків.

Рішення щодо зміни статусу ЦРЛ на тій сесії не приймали. Перенесли на наступну сесію, яку Бова пообіцяв провести в середині вересня. А поки дали час районній раді, РДА і Боромлянській ОТГ терміново погасити свої борги за вторинну спеціалізовану медичну допомогу за перше півріччя і передбачити нові видатки для Тростянецької ОТГ на друге пів­річчя.

Якщо ж не буде ні коштів, ні нарахувань, ЦРЛ надаватиме медичні послуги решті жителів Тростянецького району, які не входять в ОТГ, по договорам про співробітництво, а простіше кажучи – тільки після передоплати за ці послуги.

До речі, на наступну сесію вже планують виносити питання про чергове скорочення медперсоналу – мова йде поки що про 17 посад.

Джерело: http://ntgazeta.com.ua/

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: