10.09.2018
У місті Армянську на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу речовини невідомого походження. На металевих предметах, дахах будинків, листі дерев утворився оліїстий наліт, що має жовтуватий відтінок. Спочатку представники окупаційної влади не визнавали проблеми, проте 4 вересня “кримська влада” вперше завила, що гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду в Армянську та прилеглих селищах перевищила норму. Дітей евакуювали, місцевих жителів закликали якомога менше часу проводити просто неба.
5 вересня на Херсонщині працювала міжвідомча робоча група з вивчення екологічної ситуації, яка сталася на території Херсонської області через шкідливі викиди заводу «Титанові інвестиції» (раніше – «Кримський титан»), що розташований на території тимчасово окупованого Росією Криму.
До складу міжвідомчої комісії увійшли керівники Міністерства екології та природних ресурсів України, Головного управління ДСНС України, Державної екологічної інспекції України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Міністерства охорони здоров’я України та ін.
Від Держпродспоживслужби до складу комісії увійшов Голова Володимир Лапа.
На чолі з головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим було проінспектовано Чаплинський та Каланчацький райони – прикордонні райони з тимчасово окупованим Кримом, в яких збільшилися скарги місцевих жителів на самопочуття, незрозумілий хімічний осад на предметах побуту й металі.
Слід зазначити, що завод «Титанові інвестиції» продовжує використовувати кислотний накопичувач, половина якого розташована на території Херсонщини.
За словами місцевих жителів обох перевірених районів Херсонщини, раніше, до окупації, об’єми хімічних викидів з підприємства контролювалися й не перевищували норми, за останні ж роки ситуація змінилася й люди змушені відчувати на собі й власному здоров’ї порушення дотримання технічних норм скиду хімічних відходів з «Титанових інвестицій».
Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області посилює контроль за обігом харчових продуктів тваринного і рослинного походження із Каланчацького та Чаплинського районів Херсонської області, які можуть стати причиною отруєння людей сірчистим ангедридом (оксид сірки).
Сірчистий ангідрид, або оксид сірки (IV), – з’єднання сірки з киснем складу SO2. У нормальних умовах це безбарвний газ із характерним різким запахом (запах запаленого сірника). Дуже токсичний. Симптомами при отруєнні сірчистим газом є нежить, кашель, захриплість, сильна пирхота в горлі та своєрідний присмак. У разі вдихання сірчистого газу більш високої концентрації – задуха, розлад мови, утруднення ковтання, блювання, можливий гострий набряк легенів.
“Закликаємо підприємців та споживачів відмовитись від придбання харчових продуктів, виготовлених у зазначених районах після 4 вересня 2019 року. Про наявність такої продукції просимо терміново інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області. У разі виникнення симптомів отруєння рекомендуємо терміново звернутись до лікаря”, – повідомляють у відомстві.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи