Сумські школи залишились без медсестер

15.09.2018

З початком нового навчального року в жодній міській школі Сум не виявилося медпрацівника. Про це повідомив голова депутатської комісії Сумської міськради з питань освіти та охорони здоров’я Віталій Мельник на засіданні комісії 6 вересня.

За його словами, це пов’язано з медичною реформою: тепер у штатах медустанов, зокрема – дитячої міськлікарні, більше не передбачені такі посади, як «шкільний лікар» і «шкільна медсестра». Відтепер посаду медпрацівника повинна бути введена до штатного розпису кожного навчального закладу, і платити йому зарплату, відповідно, має управління освіти. Це питання потрібно було залагодити до початку нового навчального року, але штатні посади медпрацівників в школах так і не з’явилися (в ПТУ, до речі, така ж ситуація).

– Треба щось з цим робити, піднімати питання перед міським керівництвом! Як таке може бути, щоб у школі не було медсестри? – обурився В. Мельник. – Та хіба мало що може трапитися, і ні до кого буде звернутися за допомогою. Я, наприклад, знаю, що 3 вересня було кілька випадків, коли на лінійках через сильну спеку дітям було погано: вони непритомніли, а дорослі бігали навколо них і не знали, що робити, – медпрацівника-то немає! Так навіть елементарне: діти прийшли після трьох місяців канікул – а як же перевірка на педикульоз? А хто буде стежити за графіком щеплень? Хто буде оснащувати аптечку і визначати, які ліки потрібні? Директор? І потім, навіть якщо ввести в школах штатні посади медпрацівників – це ще не означає, що вони там відразу ж з’являться. Їх ще потрібно десь знайти, та ще й в такій кількості. Я, наприклад, як директор ПТУ не маю ні найменшого поняття, де мені шукати медсестру. Звичайно, я пошлю свого кадровика в центр зайнятості. А якщо там не виявиться вакантних медсестер? Куди мені за нею бігти?

Головлікар дитячої міськлікарні Олександр Ємець повідомив, що починав піднімати це питання перед міським керівництвом і міськуправлінням освіти ще півроку тому. Попереджав, що до початку нового навчального року в школах обов’язково повинні бути введені штатні посади медпрацівників. Були поставлені до відома і керівники всіх навчальних закладів.

– Ми скоротили 38 медпрацівників, шкільних лікарів і медсестер, всі вони пішли на біржу. Міськуправління освіти обіцяло забрати їх до себе. Але вже кілька місяців пройшло. Я не знаю, де вони зараз, може хтось вже знайшов собі роботу, а хтось вирішив піти на пенсію … – розвів руками Ємець.

Правда, з приводу щеплень Ємець пояснив, що відтепер в школах і дитсадках їх більше робити не будуть. Це пов’язано, знову ж таки, з медреформою. Тепер стежити за дотриманням графіка щеплень дитини – обов’язок лікаря, з яким його батьки уклали декларацію. Лікар зобов’язаний заздалегідь попереджати батьків, коли має бути наступна щеплення (або ж реакція Манту) і яка саме. А приводити дитину на щеплення потрібно в поліклініку (з попереднім оглядом у свого лікаря).

Щодо закупівлі ліків, перев’язувальних матеріалів, виробів медпризначення і всього іншого, що обов’язково повинно бути в шкільному медпункті згідно з табелем оснащення, затвердженим МОЗ, то Олександр Ємець підтвердив, що цим повинен займатися саме шкільний медпрацівник.

Присутній на комісії заступник мера з питань охорони здоров’я Максим Галицький пообіцяв найближчим часом зібрати з цього питання нараду разом із заммера з питань освіти Вірою Мотречко і профільними структурними підрозділами. Члени депутатської комісії попросили і їх запросити на це засідання.

Як нам вдалося з’ясувати, управління освіти Сумської міськради вже опрацювало питання про введення в школах штатних посад лікарів і медсестер і погодив його з департаментом фінансів. Відповідний проект рішення буде внесений на розгляд виконкому на цьому тижні. Сьогодні школи вже займаються пошуком медпрацівників, так що незабаром це питання має вирішитися. Залишається тільки сподіватися, що за цей час ні в одній школі не трапиться ніякої серйозної надзвичайної події …

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: