Главная / Новости в г. Сумы /

Фахівці пояснили, що вплинуло на вартість палива

12.10.2018

На думку консультанта аналітичного сектору консалтингової компанії Андрія Мокрякова, є два головних чинники зростання ціни на пальне в Україні. “Перша, це світові ціни на нафту, які за останні півроку зросли на 19%, і друга – сезонна девальвація гривні (якщо середньомісячний курс гривні складав 26,14 грн за долар, то на сьогодні це більш як 28 грн., тобто знецінення склало близько 8%). Оскільки більша частина палива в Україну імпортується, а ціни також залежать від світових, то і зросли ціни на пальне. Якщо говорити про заходи, яких можна або не можна вжити з тим, щоби знизити ціни, то таких важелів в України не має, тому що єдиний можливий вихід для України сьогодні – це зниження паливного збору, що в умовах наявності дефіциту бюджету мало ймовірно. Інші заходи, які також можливо вжити, вони не є ринковими і можуть призвести до негативних наслідків у сфері інших бюджетних видатків, перш за все, це будівництво доріг”, – говорить він.

На території Сумської області бензин і дизель реалізують вісім компаній. За останні півроку середня ціна за літр бензину марки А-95 зросла, за інформацією ресурсу finance.i.ua, на 4 грн. 25 коп.; на А-92-й – додала 3 грн. 95 коп., дизель подорожчав на 4 грн. 65 коп.

Це – роздрібні ціни. Про те, що на них впливає, розповів голова територіального відділення Антимонопольного комітету Євген Касьян.

“У нас левова частина, все таки це бензин, дизельне пальне, скраплений газ, які надходять з-за кордону. Тобто, це Білорусь, Литва, Росія – основні постачальники палива. І якщо взяти як вона формується, ну, наприклад, бензин А-95, євро 5 на нафтопереробних заводах у Білорусії, Литві коштує 730-765 доларів. Тобто, якщо перевести у гривневий еквівалент, це близько 21 тис. грн. Далі обов’язковий платіж – це 213, 5 євро, з кожної тонни, чи з кожної тисячі літрів, то якщо так прорахувати – це ще 7 тис. грн. Складаємо: близько 28 тисяч грн. – це обов’язкові платежі, які, скажімо, вже закладені у ціну бензину. Далі йде 5% доставка залізничним транспортом, і виходить ще надбавка – і та ціна, яку ми бачимо на вивісках на автозаправних станціях», – пояснив Євген Касьян.

Нагадаємо, вчора сумські автомобілісти приєдналися до всеукраїнської акції протесту проти надвисоких цін на паливо. Водії-учасники зупинили свої авто на вулиці Харківській між зупинками ТРЦ “Мануфактура” та “Сумсільмаш”. Ця частина дороги була непроїздна.

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
19.06.2019 На Сумщині реорганізували Пенсійний фонд
19.06.2019 На Сумщині мотоциклісту відірвало вухо
19.06.2019 Футбол на «Ювілейному»
19.06.2019 У Сумах розсипається стадіон
19.06.2019 Вчора у Сумах повісилося двоє чоловіків
19.06.2019 У бюджеті Сум все ж знайшли 40 тисяч на стенди олімпійським чемпіонкам Семеренко

Комментарии: