Главная / Новости в г. Сумы /

У Сумах новий випадок менінгіту

12.10.2018

Минулого тижня в Сумах зафіксовано ще один випадок менінгіту у школярів. Про це стало відомо в понеділок, 8 жовтня, на апаратній нараді в мерії. Це 14-й випадок ентеровірусного менінгіту серед дитячого населення, зареєстрований з вересня цього року. Як уточнила заступник головного лікаря Сумської дитячої міської лікарні Св. Зінаїди Вікторія Бугаєнко , 10-річна дитина, учень однієї з сумських шкіл, госпіталізований до медустанови 4 жовтня. Поки він знаходиться у відділенні анестезіології та реанімації – під наглядом медиків. Його стан середньої тяжкості.

За словами заступника головного лікаря, всіх дітей з підозрою на менінгіт визначають в реанімацію, тому нічого страшного в цьому немає.

«У реанімації перебувають діти, які потребують не тільки в інтенсивному лікуванні, але і в постійному спостереженні, де лікар знаходиться цілодобово. Перші кілька діб діти знаходяться в цьому відділенні, їх обстежують. Як тільки відзначається позитивна динаміка – пацієнт з діагнозом «менінгіт» перекладається в неврологічне відділення», – уточнила Вікторія Бугаєнко.

Станом на 8 жовтня в неврології продовжували лікування п’ятеро дітей, які поступили раніше. Їх стан задовільний, хлопців готують до виписки. Ще вісім дітей після лікування в лікарні виписали додому. За словами медиків, ентеровірусний менінгіт – це найлегший зі всіх різновидів менінгіту, який характеризується нескладним перебігом і, як правило, не дає ускладнень. Про спалах інфекції, стверджують, теж не йдеться: це сезонне зростання захворюваності, його спостерігають кожні п’ять років. Хворіють діти з ослабленим імунітетом, які мають хронічний запальний осередок.

Специфічної профілактики, ефективної конкретно проти вірусів Enterovirus, немає. Необхідно дотримуватися загальних для всіх типів інфекційних захворювань профілактичних заходів. Це перш за все дотримання правил особистої гігієни (регулярне миття рук), миття фруктів і овочів, термічна обробка м’яса і риби. А також дотримання питного режиму (вживання кип’яченої або бутильованої води), регулярне вологе прибирання приміщення, провітрювання.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
19.06.2019 На Сумщині реорганізували Пенсійний фонд
19.06.2019 На Сумщині мотоциклісту відірвало вухо
19.06.2019 Футбол на «Ювілейному»
19.06.2019 У Сумах розсипається стадіон
19.06.2019 Вчора у Сумах повісилося двоє чоловіків
19.06.2019 У бюджеті Сум все ж знайшли 40 тисяч на стенди олімпійським чемпіонкам Семеренко

Комментарии: