Сумчанин побував на гей-параді в Америці

17.10.2018

В Америці вибір людини нікому не заважає. В Атланті на ЛГБТ-прайд вийшли зовсім різні люди. У колоні через все місто йшли поліцейські, пожежники, батьки дітей із гомосексуальною орієнтацією, трансгендери, бісексуали, асексуали та гетеросексуали, які вийшли на підтримку ЛГБТ-спільноти.

Сумчанин Артем Попов перебуває в США вже близько року. Говорить, про гей-прайд знав завчасно, адже підписався на подію у Фейсбуці. Було цікаво подивитися, як це відбувається й хотілося підтримати подругу лесбійку.

Артем розповів, як у США ставляться до гомосексуальності та зруйнував стереотипи про ЛГБТ-прайди.

“Про Прайд

Я радувався тому людському ставленню, яке я побачив на Прайді в Атланті.

Уявіть собі, в колоні йшла лише одна представниця пожежної служби. Аби її підтримати, пожежна частина міста виділила спецтехніку, яка супроводжувала цю дівчину під час ходи.

Вийшли різні люди – була ціла колона батьків гомосексуальних дітей. Жінки йшли з плакатами, що вони горді бути матерями геїв. Це зворушливо. Вони всі несли спільну ідею, що «Любов – це любов» і вона не має кордонів.

Взагалі, було багато поліції, спецназу, а байкери добровільно патрулювали та слідкували за порядком у місті. При цьому не було жодної людини, яка б влаштувала провокацію або крикнула «Фу».

Я бачив два католицькі костели, які в день Прайду вивісили веселкові прапори. І це – на Півдні Америки, де все досить консервативно.

У США є гомофобія. Не всі люблять чи підтримують гомосексуалів. Але вибір людини тут нікому не заважає.

Прайд – не означає пропаганда

Існує думка, що ЛГБТ-прайди популяризують гомосексуальну орієнтацію. Проте я вважаю, що у світі домінує пропаганда гетеросексуальності. Уся реклама побудована на гетеросексуальних сім’ях і об’єктивізації жінок.

Але попри те, що гетеросексуальна орієнтація вважається нормою та популяризується, існують гомосексуали. Це руйнує той міф, що сексуальну орієнтацію можна сформувати під зовнішнім впливом.

За вісім місяців спілкування з подругою лесбійкою та її знайомими з ЛГБТ-ком’юніті моя орієнтація ніяким чином не змінилася.

Прайд може змінити ставлення людей до ЛГБТ-спільноти, але не плинути на саму орієнтацію.

Америка влаштовує Прайди для світу

Думаю, Прайди для Америки – це вже не про права ЛГБТ-ком’юніті, адже вони тут захищені. І справа навіть не у видимості – тут всі знають, що геї чи лесбійки існують, що це нормально і це просто вибір людини.

Америка перестала влаштовувати такі заходи для себе. Американські Прайди – для світу, для тих країн, які цього не роблять або не можуть собі дозволити.

Про Прайди в Україні

Усвідомлення, що права та вибір людини – речі першочергові, до Америки прийшло давно. Ще років 30 тому. З цим усвідомленням живе старше покоління й виховується нове. У свою чергу, в Україні багато молоді й досі не розуміє та не підтримує ЛГБТ-спільноту, тож і старші люди не будуть цього робити.

Я б хотів, щоб проведення Прайдів нормально сприймалося і в нашій країні, адже не може бути жодних обмежень у правах людей.

Проте, я думаю, що ми прийдемо до цього не так швидко. Для повного усвідомлення потрібен час”.

Джерело: tribuna.sumy.ua

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: