У Конотопі розгорівся скандал навколо грошових виплат

29.10.2018

Нещодавно розпалився скандал навколо грошових виплат кварткомам – після того як одна із конотопчанок виклала у соцмережі сфотографовані документи (додатки до рішення виконкому) із зазначеними навпроти прізвищ голів квартальних комітетів сумами від 234 грн і до 994 грн (у підсумку 56 кварткомів отримали 28 тис 946 грн). Про це повідомляє видання “Перекересток”.

Жваве обговорення того, за що ж саме плачені гроші, і чому суми виплат так суттєво різняться, спонукає розібратися і врешті відділити образливі плітки від об’єктивної реальності.

В оргвідділі міськради пояснюють: головам квартальних комітетів грошова винагорода призначається вже протягом 8 років в рамках програми підтримки органів самоорганізації населення. Положенням означена сума 136 грн у місяць (з урахуванням ЄСВ), і виплачується раз на квартал. За що ж їм платять?

Після ліквідації посади паспортиста у житлово-есплуатаційних підприємствах обов’язок видачі довідок мешканцям міста перекладено на відділ організаційної та кадрової роботи міськради. Але мало хто переймався тим, що як такої картотеки приватного сектору взагалі тоді не було. І величезний шмат роботи по вилученню будинкових книг і створенню бази мешканців приватного сектору довелося опрацьовувати саме уповноваженим представникам кварталів. Закономірно саме їм і делеговано міськрадою право видачі довідок з цією інформацією.

Окрім того, кварткоми зобов’язані співпрацювати з військкоматами у формуванні списків призовників і військовозобов’язаних, допомагати в укладанні договорів на користування електромережами та на вивезення сміття, виявляти незаконні пункти прийому металобрухту та несанкціоновані звалища, слідкувати за належним прибиранням підконтрольної їм території та здійснювати приписи у разі порушень, вести облік великої рогатої худоби (для відповідної державної програми).

Також серед їх обов’язків турбота про благоустрій кварталу і оперативне повідомлення про негаразди відповідним службам, організація свят, врегулювання конфліктів…

Чи кожен погодиться виконувати такий обсяг роботи за 130 грн у місяць? До того ж через проблеми із прийняттям бюджету вони і так працювали півроку, як то кажуть, «на голому ентузіазмі», хоча організація окремих заходів на кшталт «фестивалю сала» потребувала від них не лише організаторських здібностей а й матеріальних затрат.

Згідно оприлюдненому списку, переважна більшість кварткомів отримала близько 500 грн, але є й такі, що отримали вдвічі більше. Саме ці варіації і викликали найбільше пліток на тему «за які такі заслуги?» Заслуги, дійсно, мали місце – пояснюють у оргвідділі – шестеро із п’ятидесяти шести протягом останніх чотирьох місяців вели прийом громадян у 129 кабінеті міськради. Посадовці запевняють, що всі наведені факти підтверджені документально. Більше того, кожен бажаючий може пересвідчитись, завітавши до згаданого кабінету.

За законом голів квартальних комітетів переобирають раз на чотири роки, відразу після виборів мера і депутатів міської ради. Очевидно, що не всі мешканці приватного сектору задоволені своїми обранцями. Але це, швидше, так званий «людський фактор» а не привід до ганьби і поливання брудом – резюмують у оргвідділі.

Більшість з них насправді залюблена у свої обов’язки, для декого це взагалі сенс життя, а дехто із найстарших відкрито зізнається – «якщо мене не оберуть, я, швидше за все, помру…» За цю каденцію пішли у вічність Людмила Безвін (мікрорайон КВРЗ) і Валентина Алексєєва(мікрорайон за стадіоном ДЮСШ), світла їм пам’ять…

Наразі місто розділено на 56 кварталів, за кожним з яких закріплено відповідального голову та заступника.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: