80 тисяч сумчан залишаються без тепла: люди сплять під двома ковдрами і гріються газовими плитами

30.10.2018

У Сумах зароджується нова українська традиція: ходити в гості і не знімати взуття та верхній одяг, бо немає опалення у третині житлового фонду – а це майже 80 тисяч мешканців. Коли ж батареї стануть теплішими, достеменно невідомо. Поки обласна і міська влада та представники «Сумського НВО» ведуть перемовини із газотрейдером, люди сплять в теплому одязі й з острахом чекають морозів.

Депутат обласної ради від фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Микола Войтенко в ефірі телеканалу АТВ наголосив, що ситуація, яка склалася, є майже критичною.

«Технічне рішення щодо подачі опалення треба було приймати ще влітку. Адже міська влада знала про величезну заборгованість СНВО і по зарплаті, і по газу, і по електроенергії, і по гарячому водопостачанню. Це питання також розглядалося на останній колегії ОДА. Але треба було чиновникам і членам колегії більш професійно та принципово підійти до вирішення цієї проблеми, а не звітувати, що все добре. Своїм популізмом вони «підставили» і голову ОДА, і всіх сумчан».

Люди обурюються і з острахом чекають морозів. Одна з мешканок Курського мікрорайону задається питанням: «Як можна жити без тепла і гарячої води? Мені 70 років, я хворію і хто мені компенсує затрачені на ліки гроші?». Їй вторить інша: «Увечері грію воду, заливаю в пластикові пляшки, кладу під ковдру. Коли постіль нагрівається, тоді тільки лягаю. Холоднеча страшна, а підлога взагалі крижана».

Ті, в кого є куди тимчасово переїхати, особливо родини з маленькими дітьми, пакують валізи. Бо через низьку температуру і сирість діти починають хворіти, тоді й лікування не на користь.

А ті, хто залишаються у квартирах, – включають обігрівачі. Через це не витримують електромережі. Тож люди вимушені сидіти без тепла, гарячої води і годинами – без світла. Хоча за комунальні послуги, говорять сумчани, платять вчасно. Тому обурені, що вимушені жити в холоді через чужі борги.

Микола Войтенко каже: «На сьогодні ліміти газу у «Котельні Північного промвузла» відсутні. Є величезна загроза того, що в Сумах може виникнути техногенна катастрофа, оскільки під час морозів ТОВ «Сумитеплоенерго» не в змозі забезпечити повністю місто теплом і гарячою водою Для цього у підприємства не вистачить потужностей. Тому треба міській та обласній владі вживати заходів реагування щодо погашення заборгованості і підключення «Котельні Північного промвузла».

Опозиціонер вважає, що у цій ситуації відповідальність перш за все лежить на міській владі. «Якщо вони не в змозі вирішити проблеми людей, нехай залишають свої теплі кабінети самостійно, інакше це можуть зробити розлютовані бездіяльністю чиновників жителі Сум», – резюмував Микола Войтенко.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: