У вересні 38 жителів Сумщини захворіли після укусів кліщів

05.11.2018

У зв’язку з теплою осінньою погодою на людей продовжують нападати кліщі. У цьому році за підсумками 9 місяців на Сумщині зареєстровано 210 випадків захворювання, 38 – з яких у вересні. Серед дітей зареєстровано 19 випадків. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Найвищий рівень захворюваності на хворобу Лайма,  як і в попередні роки, відмічається у Сумах і становить 50 % від загальної кількості захворілих по області (за 9 міс. – 110 випадків). Зростання захворюваності на хворобу Лайма в області відбувається як на фоні поширення іксодових кліщів, так  і зростання рівня обізнаності населення щодо небезпеки укусів, симптомів хвороби та необхідності звернення за медичною допомогою. Збудник ІКБ вражає внутрішні органи, суглоби, нервову систему людини. Інкубаційний період захворювання в середньому становить 12 діб.

Особливою клінічною ознакою хвороби Лайма являється мігруюча еритема. На місці укусу кліща виникає кругла або овальна червона пляма, яка поступово збільшується у розмірах. Клінічні ознаки хвороби, схожі з ГРВІ: загальна слабкість, лихоманка, болі в м’язах, втома, біль у горлі. Для хвороби характерні різноманітні ускладнення: ураження серця (до міокардиту), мігруючі болі в кістках, м’язах, суглобах. Хвороба може переходити у хронічну форму (розвиваються артрит, остеартроз, розлади пам’яті, сну, порушення чутливості, тощо).

Кліщовий бореліоз не передається від людини до людини. Однак з метою запобігання небажаних наслідків хвороби, у разі нападу кліща, для правильного його видалення, слід звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

Виходячи на дачу, пікнік, у зону відпочинку та інше місце тимчасового перебування в умовах природного середовища слід застосовувати засоби захисту від нападу кліщів:

Вдягатися у щільний з довгими рукавами світлих відтінків одяг і головний убір, на яких легше помітити кліща.

Під час прогулянки та після повернення додому, проводити огляд одягу, шкіри, особливо вкритих волоссям ділянок, на наявність кліщів.

Навіть за відсутності кліщів необхідно змінити білизну і одяг випрати та випрасувати. Не залишайте одяг біля ліжка та не спіть в ньому.

Місця привалів, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу у радіусі 20-25 м.

Для захисту від нападу кліщів використовуйте репеленти, які є у вільному продажу.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: