Главная / Новости в г. Сумы /

Екс-керівник Охтирської психлікарні вважає, що її вирішили катувати морально

09.11.2018

Справу екс-керівника Охтирської психлікарні Лілії Неофітної розглядатимуть по суті. Так вирішили 8 листопада під час підготовчого засідання. Прокуратура обвинувачує жінку та патологоанатома у залишенні пацієнтів у небезпеці. Йдеться про події зими 2017 року, коли від пневмонії в лікарні померли 4 людей. Лілія Неофітна з 2009 до 2017 року очолювала охтирську психлікарню. Наразі її обвинувачують у залишенні пацієнтів у небезпеці.

“Це кримінальне провадження – це твір на вільну тему «Як розправитися з Неофітною». Працівники прокуратури є виконавцями політичного замовлення. Мене вирішили катувати морально”, – говорить Лілія Неофітна.

Інша жінка – патологоанатом тієї ж лікарні. За версією прокуратури, вона вносила неправдиві відомості до журналу розтину тіл померлих.

“Я повністю покладаюся на розсуд суду”, – говорить Юлія Максименко.

У підготовчому судовому засідання сторона захисту у своїх виступах просила повернути обвинувальний акт прокурору.

“Які саме умисні насильницькі дії – дію чи бездіяльність учинила Лілія Павлівна. Там вказано, що температура в лікарні була нижче встановлених норм ДБН. Я навіть не буду сперечатися. Але жодного посилання на те, які об’єктивні дії вчинила Неофітна – цього в обвинувальному акті не вказується”, – говорить адвокат Валерій Буняк.

“Сторона захисту читала обвинувальний акт в тій частині, яка їм сподобалася. Повністю обвинувальний акт не прочитай. Бо не побачити об’єктивну і суб’єктивну сторону в обвинувальному акті на 41 сторінку – це, на мою думку, є спосіб маніпулювання сторони захисту. Вважаю, що у цьому кримінальному провадженні досудове розслідування проведено повно та всебічно і справа підлягає до судового розгляду”, – говорить Роман Дронов, прокурор прокуратури Сумської області.

Після години в нарадчій кімнаті суддя вирішує прихначити справу до розгляду.

Наступне судове засідання призначили на 14 листопада на 9 ранку. Йдеться про події зими 2017 року. Тоді у деяких відділеннях психлікарні зафіксували температуру плюс 13 градусів. Якщо вину обвинувачених доведуть, то за статтею «Залишення у небезпеці» – їм загрожує до 8 років позбавлення волі.

24 лютого 2017 року депутати облради проголосували за звільнення Лілії Неофітної. Зараз це рішення вона оскаржує в Зарічному районному суді м. Суми.

Джерело: https://tv.sumy.ua/

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
16.01.2019 У Сумах – ДТП із тролейбусом
16.01.2019 На Сумщині збили пішохода
16.01.2019 Куди піде рекомендований платіж, сплачений ПАТ “Сумиобленерго”?
16.01.2019 Девушку из Глухова “убила квартира” во Львове
16.01.2019 На Сумщині невдало повісилася жінка
16.01.2019 Сумський науковець проводить експерименти над кавою

Комментарии: