Лебединський завод поршневих кілець на межі закриття?

18.12.2018

Коли у Лебедині почала ширитися інформація стосовно можливого закриття такого промислового підприємства як ПрАТ «Лебединський завод поршневих кілець», міською владою було вжито заходів у межах чинного законодавства, аби цього не допустити. Мер Олександр Бакликов неодноразово проводив зустрічі з керівництвом ПрАТ «ЛЗПК», під час яких наголошувалось на неприпустимості припинення діяльності підприємства, так як це матиме значний негативний вплив на економіку міста та призведе до скорочення 120-ьох робочих місць.

25 вересня 2018 року було підготовлено та направлено листи голові Сумської обласної державної адміністрації Миколі Клочку та голові Сумської обласної ради Володимиру Токарю, а 26 вересня 2018 року підготовлено та направлено листи Президенту України Петру Порошенку та Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману. У листах детально повідомлялося, що ПрАТ «Лебединський завод поршневих кілець» перебуває у складних фінансових обставинах у зв’язку з відсутністю ринку збуту виготовленої продукції, а як наслідок – збитковість та припинення діяльності підприємства, а також втрата робочих місць 120-ма лебединцями. Також у листах наголошувалося на тому, що виконавчий комітет Лебединської міської ради глибоко занепокоєний цією ситуацією, тому що це підприємство одне із основних бюджетоутворюючих і його закриття суттєво вплине на дохідну частину місцевого бюджету міста Лебедина.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України надало відповідь стосовно ситуації на ПрАТ «Лебединський завод поршневих кілець». Зокрема, у листі-відповіді увага акцентується на тому, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межаж повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також, що відповідно до положень Господарського кодексу України, заборонено втручання в господарську діяльність суб’єктів господарювання з боку органів державної влади та їх посадових осіб. Окремо зазначено, що питання припинення діяльності ПрАТ «ЛЗПК» розглядалось Мінекономрозвитку разом із Мінсоцполітики, ДФС та Сумською облдержадміністрацією.

За інформацією державного концерну «Укроборонпром», підприємства-учасники Концерну неодноразово звертались до ПрАТ «ЛЗПК» стосовно виготовлення поршневих кілець для проведення капітального ремонту двигунів, які встановлюються на зразки бронетанкової, автомобільної, інженерної та спеціальної техніки та, враховуючи технічні вимоги до продукції військового призначення, ПрАТ «ЛЗПК» не мало можливості їх задовольнити з наявним технологічним обладнанням.

Виходячи з вищевикладеного, мало чи не єдиним засобом порятунку заводу, який міський голова порадив використати працівникам заводу-акціонерам, це звернутись до суду за захистом своїх прав як співвласників заводу.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
26.04.2024 За ніч і ранок на Сумщині зафіксовано 41 вибух
26.04.2024 Міністру, якого підозрюють у земельних схемах на пів мільярда на Сумщині, обрали запобіжний захід
26.04.2024 Скільки на Сумщині відновлено квартир і будівель за програмою “єВідновлення”
26.04.2024 Фортепіанний дует із Шостки відзначився на конкурсі “Global Art”
26.04.2024 Конотопські спортсмени стали переможцями чемпіонату України з футболу
26.04.2024 Роменські бійці відзначилися на чемпіонаті України

Коментарі: