05.01.2019
Старший тренер відверто про ситуацію з лижними гонками в Україні, порівняння з біатлоном та проблеми з фінансуванням.
Лижна багатоденка Тур де Скі, в якій вперше за останні роки брали участь українські спортсмени, завершилася для синьо-жовтих лижників достроково. На п’ятому етапі, у гонці переслідування, сумчанка Тетяна Антипенко та шосткинець Олексій Красовський відстали від лідерів на коло і були зняті з дистанції. Для них Тур де Скі завершився.
Але старший тренер української збірної, сумчанин Олександр Пуцко, одразу після гонки не виглядав особливо розгубленим чи засмученим. В коментарі Sport Arena він розповів про те, чому такий результат є цілком очікуваним і навіть прийнятним:
— Наші спортсмени виступили на рівні своїх можливостей. І Тетяна Антипенко, і Олексій Красовський є чи не єдиними українськими дорослими спортсменами, які можуть виступати на міжнародному рівні. За ними лише юніори, серед яких, скажу відверто, теж не видно поки майбутніх зірок.
— Коли кращою українською лижницею є 37-річна спортсменка, це викликає певне здивування?
— Ми маємо не дивуватися, а дякувати таким спортсменам. І Тетяна, і Олексій виступають майже виключно на власному ентузіазмі – зарплата вісім тисяч гривень навряд чи може когось надихати. А тепер і форму маємо купувати самі. Коли торік фінансування усіх лижних команд становило 1 мільйон 300 тисяч гривень на рік, то цього року ми маємо лише 750 тисяч гривень. Потрібні спонсори, яких треба чимось привернути. Саме заради цього ми тут.
Олексій Красовський на Тур де Скі, фото — Олена Андрух, Sport Arena
— Тобто результат у нинішніх змаганнях був для вас не головним?
— Звісно, успіхом для нас було би хоча би пройти багатоденку до кінця. Але ми тут – серед інших прапорів тут стоїть український. Ми тут для того, щоб довести, що лижний спорт в Україні існує!
— Сьогодні обидва наших учасника потрапили в кадр і їх побачив увесь лижний світ. Це були моменти, коли лідери наздоганяли їх на коло. Це теж успіх?
— Так, наші лідери програють лижникам світового класу по хвилині на колі у два з половиною кілометра. Але ж вони не сходили з дистанції і боролося до кінця.
— У порівнянні із біатлоном лижний спорт в Україні виглядає гірше ніж бідний родич. Чому так? Адже без лижників не буде біатлоністів?
— Так вже склалося. Умови у нас і умови у біатлоністів – це небо і земля! Досить сказати, що на ці змагання ми змогли поїхати тому, що біатлоністи не використали торік усі кошти, ось нам і віддали ці залишки. Складно переконати талановиту дівчину чи талановитого хлопця обрати лижі, а не біатлон. Тому поповнення у нас щороку все слабше. Ще працюють три лижні школи у райцентрах Сумській області, когось дає Чернігівська область, когось Київська, когось Харківська, когось Закарпаття. Але і там все тримається на ентузіазмі та відданості тренерів своєму виду спорту.
— Ви вірите в майбутні успіхи?
— Вірю, інакше би цим не займався. Головне – зберегти лижний спорт в Україні, а успіхи рано чи пізно прийдуть. Цього року ми змогли вивезти наших юнаків та дівчат на перший сніг до Фінляндії, закласти певну базу на сезон. Сподіваємося на успіх у цьогорічних юнацьких змаганнях, можливо там ми виглядатимемо трохи краще. Нам би хоча половину тих спонсорів, які має біатлон!
Що стосується Тур де Скі, то багатоденка виходить на фінішну пряму: у суботу та неділю відбудуться заключні старти в Італії, де норвежці Інгвільд Остберг (жінки) та Йоханнес Клебо (чоловіки) спробують втримати лідерство і не поступитися росіянам.
Олена Андрух, Sport Arena
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи