Главная / Новости в г. Сумы /

У музичній школі на Сумщині – скандал

11.01.2019

Група батьків звинувачує директора дитячої музичної школи в Ромнах у поборах. Той же наполягає: звітує за кожну використану копійку. У відділі культури підозрюють: директора хочуть «прибрати» із закладу, аби продовжити жити й працювати по-старинці, а в центрі скандалу, говорять, стоїть одна з викладачок.

Раніше до журналістів із проханням розмістити відкритого листа до міського голови звернулися батьки учнів Роменської музичної школи. У листі йшлося про побори в закладі. Ініціатори звернення розповіли, що директор нібито не проводив ремонтів у класах та не звітував за використання грошей перед батьками. Також зазначили, що жінка, яка назвалася головою батьківського комітету, вимагала кошти в учителів.

Одразу після виходу відкритого листа з проханням розібратися, що ж насправді відбувається за стінами закладу естетичного виховання, до журналістів звернувся директор музичної школи Дмитро ФУРДУЙ. Чоловік наполягає: гроші, які батьки учнів здають на ремонт, дійсно, зберігаються в нього за дорученням голови батьківського комітету. Збори ж, говорить, проводяться щороку. «На початку року я збираю батьківський комітет і разом з головою ми звітуємо, куди використали кошти, навіть благодійні, як поповнилася матеріально-технічна база за рахунок бюджетних грошей», – розповідає директор школи та демонструє цілу купу чеків за всі три роки, що очолює заклад.

Те, що збори проводяться, підтверджує й голова батьківського комітету Олена СИМОНЕНКО. «Збори кожного року проводилися, але не загальношкільні, тільки батьківського комітету, тобто з кожного відділу присутні були по представнику», – говорить вона. Цього року, розповідає жінка, кошти збирали на ремонт приміщення на Соборній, 1, адже коли його передавали для музичної школи, батьки взяли на себе конкретне зобов’язання провести ремонтні роботи за власний кошт. Зібрали близько 27 тисяч гривень, розповідає пані Олена, будматеріалами допомагали громадські організації. «Удалося майже в повному обсязі виконати всі ремонтні роботи в цьому приміщенні, – говорить голова комітету, – це й оформлення залу, і встановлення вхідних дверей, заміна замків і багато чого іншого».

За кожну гривню відзвітували на загальношкільних батьківських зборах, що пройшли 21 грудня, говорить Олена СИМОНЕНКО. Що ж до ситуації з нібито вимаганням грошей у вчителів, пояснює: вона зустрілася з педагогами, аби забрати благодійні внески на ремонт, які ті напередодні зібрали з батьків. «Предмет зустрічі їм був зрозумілий, ми обговорювали його напередодні, – розповідає голова батьківського комітету. – Домовлялися, що викладачі передадуть кошти мені, оскільки нібито не довіряють Дмитру Васильовичу. Я дуже просила, щоб все-таки гроші віддали директорові, адже сама нещодавно перенесла важку операцію, але вони не погодилися. Забрати ці гроші було єдиною причиною, чому я виїхала з дому. Але коли зустрілася з педагогами, вони відмовилися віддавати гроші, сказавши, що не довіряють мені так само, як і директорові. Я відповіла, що вони безсовісні по відношенню до людей, оскільки знали, що я після такої тяжкої операції не ходила толком, «витягли» мене з дому й так підставили». Грошей, говорить голова комітету, ніхто так і не побачив.

Начальник міського відділу культури Тетяна БАЛЯБА стверджує: у музичній школі вже давно панують склоки й суперечки. І «крутиться» все навколо однієї викладачки – Катерини ПЯТЧАНІН. Батьки дітей, які навчаються під керівництвом пані Катерини, уже давно пишуть скарги владі міста на директора музичної школи. Мета одна, вважає пані Тетяна, – дискредитувати й «прибрати» молодого, енергійного директора, що йде в ногу з часом, аби все повернулося «на круги своя» й можна було далі «грати «Оренбургский пуховый платок» і «Катюшу» та замість роботи займатися особистими справами.

Після скарг батьків у червні цього року навіть було проведено службове розслідування, у результаті всі звинувачення стосовно Дмитра ФУРДУЯ було спростовано.

Дмитро Васильович говорить: пані ПЯТЧАНІН і окремі батьки не хочуть приймати нічого нового. Викладач пропонує твори, що не цікаві дітям. Разом із тим, минулого року, зауважує Тетяна БАЛЯБА, уперше за 15 років для закладу було придбано нову сучасну нотну літературу. «Дітям хочеться грати щось цікаве, щось окрім програми», – говорить начальник відділу культури. Час не стоїть на місці, треба не склоками займатися, а в ногу з часом іти, вважає пані Тетяна. Та в школі панує нездорова обстановка. За Катерини ПЯТЧАНІН, говорить Тетяна Іванівна, змінилися вже три завідувачі відділу народної творчості. Викладач не дотримується субординації, не соромиться висловлюватися грубо стосовно колег перед учнями.

Тетяна БАЛЯБА говорить: не раз намагалася розмовляти з пані Катериною, робила спроби загладити всі ситуації, але та не слухає й ні на які вмовляння не піддається. Отож, педагог отримала догану, наразі звернулася до суду із заявою про неправомірність її винесення.

Сама Катерина ПЯТЧАНІН говорить: за 45 років стажу це – єдина її догана. Коли директором став Дмитро ФУРДУЙ, стверджує викладачка, усе в школі перевернулося з ніг на голову. «Тільки прийшов, зразу свої закони почав диктувати, не дивився на старше покоління, – коментує вона. – Сказав, що всіх пенсіонерів розжене».

«Прибирати» ж директора, запевняє, навіть не збиралася, адже не має на це права. Жінка вважає: керівникові школи спочатку треба заробити авторитет, а вже потім розганяти людей. «Може, я йому не така, бо я в очі говорю», – зауважує пані Катерина.

Міський голова Сергій САЛАТУН розповідає: після виходу звернення відбулася зустріч із директором школи, начальником відділу культури, головою батьківського комітету. Вони надали звітність по всіх використаних коштах. «Претензія батьків у тому, що зібрані кошти не вкладаються в школу, яка руйнується, – говорить очільник міста. – А навіщо ж їх укладати, якщо учні переїжджають до іншого приміщення?».

Службового розслідування поки не проводитимуть, говорить заступник мера Ігор ТЕТІРКО, адже за аналогічним зверненням розслідування пройшло у червні.

Новий погляд Роменщини

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
05.06.2020 Обласний медцентр соціально небезпечних захворювань закликає підтримати челендж губернатора «Відремонтуй палату»
05.06.2020 11 випадків за добу: На Сумщині — спалах коронавірусу
05.06.2020 У центрі Сум — мітинг
05.06.2020 У Сумах через негоду тролейбуси курсуватимуть за зміненим маршрутом
05.06.2020 Стан озер на Тростянеччині перевірить спеціальна комісія
05.06.2020 Губернатор Сумщини візьметься за відновлення видобутку корисних копалин в області

Комментарии: