Главная / Новости в г. Сумы /

Трикімнатна квартира, яку придбали для лікарів, залишається порожньою

31.01.2019

У Глухові майже три місяці тому купили житло для лікарів, але чомусь досі не знають, кому видати ордер на заселення

 Трикімнатна квартира №14 у будинку по вул. Терещенків, 6 зависла в повітрі. Її купили за рахунок міського бюджету, але, схоже, щось пішло не так. Інакше як пояснити відсутність щасливчика? Начальник управління ЖКГ Марія Сегеда коментує, що акт прийняття-передачі вони підготували, але в міському Центрі первинної медико-санітарної допомоги, для лікарів якого і купували житло, його не підписують.

У серпні минулого року була прийнята програма залучення молодих спеціалістів до Глухова. У якості жирної приманки і планувалось забезпечення їх службовим житлом (тільки після 10 років роботи лікар має право претендувати на приватизацію). Планувалося купувати квартири мінімум упродовж 5 років, виділивши на це з бюджету 2,5 млн грн гривень. Почали уже з 2018 р., запланувавши 450 тисяч.

«На початку року була розмова про купівлю двох однокімнатних квартир для ЦРЛ. Це дуже актуально, бо через низьку зарплату і відсутність житла втрачаються кадри. Ми визначились із кандидатурами молодих спеціалістів. Але плани влади помінялись. Мова вже йшла про те, що треба по одній квартирі для ЦРЛ і міського центру первинної допомоги. У результаті купили взагалі одну трикімнатну квартиру для ЦПМСД. Через ці непрозорі обіцянки і відсутність перспектив з Глухова виїхала молода сім’я: хірург і окуліст. На черзі – родина реаніматолога і лора. А тут, виявляється, пустує трикімнатна квартира, не знають, кому дати, це нормально?» – розповідає екс-головний лікар Віталій Горбасьов.

Чиновники з УЖКГ кажуть, що оголосили конкурс на закупівлю двох квартир на вторинному ринку: двокімнатної за 308 тис. грн та однокімнатної за 142 тисячі. Глухівчани не спішили з пропозиціями (більш-менш обізнані люди прекрасно знають, що вартість однушки в місті – 7-12 тисяч доларів, тож за 142 тис. грн можна купити або кімнату в гуртожитку, або «малосємєйку»). Лише в останні дні конкурсу запропонували продати за 307,9 тис. грн трикімнатну квартиру загальною площею 49 м2. 9 листопада було оформлено договір купівлі-продажу. Придбати однокімнатну квартиру для ЦРЛ так і не спромоглися, бо не було пропозиції. 142 тисячі повернулися в місцевий бюджет.

Управління ЖКГ поставило собі на баланс трикімнатну квартиру. 23 листопада виконком прийняв рішення №303 про передачу її на баланс КНП «ЦПМСД». Але воно фактично не виконано.

«Я пропонувала купити дві однокімнатні квартири, однак секретар міської ради Олена Демішева наполягла на тому, що ЦПМСД – це «наш», тобто міський заклад, а ЦРЛ – спільний з районом, тому потрібно більше коштів виділити для центру. В результаті вийшло, що за такі кошти однокімнатної не змогли купити, а трикімнатну немає кому дати», – коментує один з розробників Програми, профільний заступник міського голови Маріанна Васильєва.

Згідно з програмою, головні лікарі повинні були сформувати список працівників, який виноситься на розгляд комісії з житлових питань при виконкомі. Тільки після узгодження головні лікарі готують проект рішення на розгляд міської ради. Лише після цього управління ЖКГ може придбати квартири. Тобто житло має купуватися під конкретну особу, а не для «хай буде». Наскільки відомо, комісія затвердила від ЦПМСД кандидатуру педіатра Крістіни Лазаревич. Чому ж цьому лікарю не віддають житло?

Головний лікар ЦПМСД Лариса Федоряко сказала, що поки квартира стоїть на балансі УЖКГ, всі питання – до управління. І порадила звернутись до неї офіційно, письмово. Керівниці направили письмовий запит, де поцікавились, скільки претендентів у ЦПМСД на житло та чи прийняли вони на свій баланс спеціально для них куплену квартиру? Відповідь шедеврально бюрократична: у зв’язку з необхідністю обробки великого обсягу інформації над питаннями будуть думати до 13 лютого.

І після цього в когось залишаться сумніви в кришталевій прозорості розподілу житла? Який секрет від громади, за гроші якої купується квартира, кому її віддадуть? Чи виникли проблеми з критеріями, під які не зовсім підходить кандидат?

Виникає й інше питання: а хто ж платить майже три місяці за комунальні послуги. Одну хвилиночку, це і тепло, і вода, і обслуговування прибудинкової території та комунальна електроенергія, які має відшкодовувати власник. Чомусь на цю тему в управлінні розмовляти не дуже хотіли. З’ясувалось, що угоди на постачання комунальних послуг не укладалися, оплата за утримання даного житла ніякою статтею видатків міського бюджету не передбачена, але «інформації щодо заборгованості немає».

Ось так у Глухові прекрасна світла довгоочікувана подія обростає мохом різних пліток, інтриг і недоговорених фактів.

https://nedelya.info/

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
20.10.2019 Сумчанин выиграл кубок Украины по стронгмену
20.10.2019 У Сумах відбудеться виставка ретро-автомобілів
20.10.2019 У Глухові сім’я врятувала лелеку-бешкетника
20.10.2019 На Сумщині синоптики обіцяють «субсидію» від погоди
20.10.2019 Кто и почему дрался и стрелял в игорном заведении на Сумщине?
20.10.2019 Військовій із Сумщини на шоу «Х-фактор» аплодували стоячи

Комментарии: