Тамара Іщенко: Українських жінок хвилюють питання подолання гендерних стереотипів

04.02.2019

У Києві відбувся телеміст українських жінок-лідерів, організований KYIV GLOBAL SUMMIT, які разом з жінками Великобританії, Грузії, Литви та інших країн, об’єднались для обговорення стратегії розширення жіночого політичного представництва.

5 великих міст України прийняли гостей із різних регіонів України. Сумчани працювали у студії Харкова. З підтримкою жіночих ініціатив, з вітанням жіноцтва України виступив почесний гість – Перший Президент України Леонід Кравчук.

Предметом дискусії, жвавого обговорення представниць регіонів – жінок різних професій, релігійних і політичних поглядів стали питання, які не сходять з порядку денного у житті українського суспільства. Серед них: жіноче лідерство у політиці, громадських рухах і об’єднаннях, стратегія розширення жіночого політичного представництва. Звичайно, поза увагою жінок не залишилися подальша діяльність у миротворчому процесі, посилення ролі у переговорних процесах, оцінка ситуації у зв’язку з так званими реформами.

«Жінки з регіонів, які добре знають ситуацію і проблеми на місцях, виступили з пропозиціями, що лягли в основу резолюції. Онлайн-голосування показало, як кардинально розходяться позиції влади в оцінці ситуації в країні, ходу реформ і тих, хто вимушений з цим жити і стикатися щодня. Це той когнітивний дисонанс, що формує у суспільстві атмосферу напруженості, недовіри до інститутів влади, відсутності бачення позитивних змін у майбутньому, будь-яких перспектив розвитку», — зазначила представниця Сумщини, співголова Національної платформи «Жінки за мир» Тамара Іщенко.

Вона наголосила, що хвилюють українських жінок і питання подолання гендерних стереотипів у соціально-економічному житті українського суспільства. «Професіоналізм жінок, їх виробничий і життєвий досвід повинен використовуватися не тільки на нижчих щаблях влади, — переконана Тамара Іщенко. — Квотний принцип 50 на 50 повинен запрацювати і при прийомі на роботу, і визначенні рівня заробітної плати, і обранні на високі державні посади. Жінки вміють давати раду собі, беруть відповідальність за сім’ю, дітей, тому зуміють дати раду і при вирішенні серйозних державних задач».

100 років тому жінки поряд з відстоюванням свого права на роботу, гідну оплату праці, освіту, захист і безпеку своїх дітей, забезпечення рівних можливостей з чоловіками у різних сферах життя, вибороли своє право обирати і бути обраними. До речі, цій даті і був присвячений телеміст.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: