Главная / Новости в г. Сумы /

Чи повертають сумчани ліки до аптек?

08.02.2019

З 1 січня 2019 року в Україні запрацювала законодавча норма, згідно з якою в аптеки відтепер можна повертати ліки та медичні вироби – щоправда, тільки неякісні. За останній місяць, звернень до сумської Держлікслужби щодо ліків неналежної якості, придбаних в аптеках – не було. Про це розповіла її начальниця Людмила Ситнік. В аптеку, що знаходиться у центрі Сум на вулиці Троїцькій, за перший місяць змін – ліки не повертали.

“Ці ліки будуть прийматися, коли скарга буде на невідповідність якості ліків . – А якщо просто повернути товар, який не використався і знаходиться в упаковці? – Не можу відповісти на цей запит”, — говорить аптекар Світлана Петрівна.

Повернути неякісні ліки до аптеки можна за наявності фіскального чеку та лабораторного висновку Держлікслужби – говорить її начальниця Людмила Ситнік:

“Це або лікарський засіб заборонений до реалізації відповідним розпорядженням Держлікслужби. Це є підстава для того, щоб повернути цей лікарський засіб, оскільки вже підтверджено, що він неякісний. Або висновок про те, що лікарський засіб не відповідає вимогам аналітично-нормативної документації, який виданий лабораторією територіального підрозділу Держлікслужби. Є сумнів щодо якості лікарського засобу, людина бере чек, іде до нас в службу, і потім ми будемо вже працювати з цим”.

За словами Людмили Ситнік, мають перевірити певну серію препарату. Лабораторний висновок: якісне чи ні – видають за два тижні.

Закон, яким передбачили повернення ліків, проголосувала Верховна Рада 23 листопада минулого року. За ним ліки належної якості у разі їх не використання – відпала потреба – не повертають.

UA:СУМИ

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
10.12.2019 У Сумах чоловіка засудили до 3 місяців арешту за знущання над матір’ю
10.12.2019 У Сумах обстежили аварійний міст: потрібна термінова реконструкція
10.12.2019 У Сумах — ДТП на перехресті
10.12.2019 У Сумах через ДТП — затор на вул. Леваневського
10.12.2019 Суд визнав незаконним звільнення головлікарки психлікарні Лілії Неофітної
10.12.2019 В Охтирці відсутній пісок, за який заплатили 153 тис. грн

Комментарии: