Главная / Новости в г. Сумы /

Чи повертають сумчани ліки до аптек?

08.02.2019

З 1 січня 2019 року в Україні запрацювала законодавча норма, згідно з якою в аптеки відтепер можна повертати ліки та медичні вироби – щоправда, тільки неякісні. За останній місяць, звернень до сумської Держлікслужби щодо ліків неналежної якості, придбаних в аптеках – не було. Про це розповіла її начальниця Людмила Ситнік. В аптеку, що знаходиться у центрі Сум на вулиці Троїцькій, за перший місяць змін – ліки не повертали.

“Ці ліки будуть прийматися, коли скарга буде на невідповідність якості ліків . – А якщо просто повернути товар, який не використався і знаходиться в упаковці? – Не можу відповісти на цей запит”, — говорить аптекар Світлана Петрівна.

Повернути неякісні ліки до аптеки можна за наявності фіскального чеку та лабораторного висновку Держлікслужби – говорить її начальниця Людмила Ситнік:

“Це або лікарський засіб заборонений до реалізації відповідним розпорядженням Держлікслужби. Це є підстава для того, щоб повернути цей лікарський засіб, оскільки вже підтверджено, що він неякісний. Або висновок про те, що лікарський засіб не відповідає вимогам аналітично-нормативної документації, який виданий лабораторією територіального підрозділу Держлікслужби. Є сумнів щодо якості лікарського засобу, людина бере чек, іде до нас в службу, і потім ми будемо вже працювати з цим”.

За словами Людмили Ситнік, мають перевірити певну серію препарату. Лабораторний висновок: якісне чи ні – видають за два тижні.

Закон, яким передбачили повернення ліків, проголосувала Верховна Рада 23 листопада минулого року. За ним ліки належної якості у разі їх не використання – відпала потреба – не повертають.

UA:СУМИ

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
23.07.2019 Працівників Сумської ОДА евакуювали через повідомлення про міну
23.07.2019 На Сумщині досі не порахували всі протоколи
23.07.2019 Сумській парі на весілля замість квітів дарували корм для собак
23.07.2019 «Сьогодні безробітний Сумщини і швець, і жнець, і на дуді грець», — центр зайнятості
23.07.2019 У поїзді «Москва-Львів» знайшли приховані гроші
23.07.2019 Жителі Василівки не можуть скористатися своїм правом на пільговий проїзд у громадському транспорті.

Комментарии: