Главная / Новости в г. Сумы /

Через порушення в декларації сумська посадовиця уникає спілкування з журналістами

14.02.2019

Світлана Липова – очільниця департаменту фінансів економіки та бюджетних відносин Сумської міської ради. Протягом 2018 року вона подала до НАЗК 4 декларації про суттєві зміни в майновому стані (суттєві зміни — фінансові операції на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів). У першій з декларацій зазначила подарунки від сина: будинок у селі Косівщина – 104,6 кв. м, земельну ділянку у селі Косівщина – 185 кв. м. От тільки декларацію вона подала 6 лютого 2018 року, а подарунок отримала 27 червня 2017. Між цими датами – півроку, а чиновниця мала би задекларували подарунок протягом 10 днів із дня отримання. Тобто Світлана Липова порушила строки декларування. До того ж викликає питання низька вартість подарунків (будинок – 25 тис. грн, земельна ділянка – 5 тис. грн). Це не впливає на податки, бо подарунки від сина не підлягають оподаткуванню. Але з такою оціночною вартістю Світлана Липова могла б не декларувати нерухомі презенти.

У другій формі змін Світлана Липова декларує дохід від продажу нерухомості у 884 тис. грн. Що і коли вона продала – невідомо, але задекларувала цей дохід 10 липня. Гроші отримала, згідно з декларацією, від Коваленка Олега Леонідовича.

 У цей же день, 10 липня, Світлана Липова отримує у подарунок нерухомість. Про це зазначає у третій декларації уже 17 липня. Згідно з нею, отримала у подарунок від сина будинок і 2 земельні ділянки у Сумах. І знову виникають питання щодо оціночної вартості:

житловий будинок – 342 кв. м, за 30 тис. грн;

земельна ділянка – 760 кв. м, за 2 тис. грн;

земельна ділянка – 1000 кв. м, за 5 тис. грн.

Четверта декларація – від 1 серпня. Згідно з нею, чоловік пані Світлани подарував їй будинок і землю у Сумах:

житловий будинок — 203,2 кв. м, за 30 тис. грн;

земельна ділянка — 1000 кв. м, за 7 тис. грн.

Якщо ж земельну ділянку з такою площею у власності чоловіка можна побачити у декларації за 2017 рік, то звідки і коли у Фірста Анатолія Михайловича з’явився будинок у 203,2 кв. м, – лишається невідомим.

Із питаннями, які виникли під час аналізу декларацій, ми звернулися за коментарем до Липової Світлани Андріївни. Спершу – через прес-службу міської ради. У той день чиновниця не захотіла надати коментар. Наступного дня прийшли на особистий прийом до неї, аби все ж отримати роз’яснення. Тоді ж почали відбуватися «дивні речі». Коли ми прийшли, вона вела прийом і була на робочому місці. Нас попросили почекати.

« — Доброго дня, нам потрібна Липова Світлана Андріївна.

— Зараз зайнята, почекайте.

— Добре, почекаємо.

— Присядьте».

Минає декілька хвилин, і з кабінету виходить один із відвідувачів. Одразу ж співробітниця департаменту фінансів, яка була у приймальні, заходить на хвилину до кабінету Світлани Липової і потім зачиняє її кабінет ззовні.

« — Так а коли звільниться Світлана Андріївна? (питає журналіст).

— Ну це не швидко буде. Може, вона навіть сьогодні не звільниться. Немає її.

— А як це її немає, якщо у неї зараз особистий прийом

громадян, де вона?

— Зараз вона буде, чекайте.

— А чому її немає під час особистого прийому громадян?

— Може, зустріч, може, телефонували, я ж не можу вам сказати. Немає у неї такого графіка, щоб я вам розповіла, де і як.

— Так у вас на дверях висить графік її роботи!»

Минає ще кілька хвилин. Кабінет Світлани Липової лишається зачиненим, із сусіднього кабінету виходить інша співробітниця департаменту. Запевняє, що не варто чекати.

«- Та справа в тому, що у неї телефон… я хоч зараз покажу, з мого телефону вона телефонувала міському голові. У неї вже з ладу вийшов телефон, і вона віднесла в ремонт, у неї немає телефону. Я вам чесно говорю».

Такий спосіб уникнення відповіді — трохи дивний і неприйнятний як для посадових осіб.

sts.sumy.ua

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
03.06.2020 На Сумщині — новий випадок COVID-19
03.06.2020 Сумські депутати виділили 200 тисяч на кисень
03.06.2020 У Сумах зупинили 120 ліфтів
03.06.2020 Благодійну акцію «Серце до серця» продовжили до 30 вересня
03.06.2020 Сумщина — четверта в Україні за головними показниками в охороні здоров’я
03.06.2020 У Кролевецькій ОТГ — два нових начальника

Комментарии: