Главная / Новости в г. Сумы /

У Глухові розрекламована система електронних рецептів не працює

03.04.2019

2 квітня журналісти вирішили дізнатися, чи отримують глухівчани ліки за так званими електронними рецептами. На карті сайту Служби здоров’я указано шість таких пунктів у Глухові. На практиці — не виявилося жодної готової на цей момент аптеки. Однак нема і покупців з електронними рецептами. — Ми вже підписали договір з НСЗУ, але зараз налагоджуємо роботу програми, тому зможемо відпускати з 8 квітня. З 1 квітня з електронними рецептами до нас ще не зверталися, приносили виписані на листку. Однак, ми просто технічно не зможемо з ними працювати, — розвідає завідувач глухівським відділенням мережі аптек «Прана» Валерія Кононович.

Також точно вирішили брати участь у програмі в «Глухівському міжрайонному аптечному складі» та «Подорожнику». Наразі вони на шляху укладання договору з НСЗУ та установки програмного забезпечення. Ще кілька аптек імовірно долучаться до програми, але пізніше. Як пояснили в ЦПМСД Глухівського району, там поки не виписали жодного рецепта по-новому, бо… ще не мають інструкції.

— Технічно ми готові, але є чимало питань. Наприклад, на яку загальну суму можна виписувати ліки за державною програмою, чи буде встановлено грошовий ліміт, у який повинні вкластися, Щоб не вийшло так, що зараз випишемо, аптека відпустить, а потім незрозуміло, хто буде оплачувати. Найближчим часом сподіваємося отримати інструкції, — коментує головний лікар Олександр Тюльпа.

Нагадаємо, планувалося, що з 1 квітня лікарські засоби за урядовою програмою «Доступні ліки» можна буде отримати безоплатно або з невеликою доплатою виключно за електронними рецептами, які випишуть лікарі первинної ланки. Таким чином думали позбутись корупції, зробивши процес максимально прозорим. Плюсом називали можливість отримання ліків у будь-якому місті, де знайдуться зареєстровані аптеки (дізнатися, які заклади працюють за цією програмою можна, подзвонивши до контакт-центру за безкоштовним коротким номером 16-77, або на сайті НСЗУ). Як завжди, щось пішло трохи не так… Сподіваємось, що перехідний період закінчиться швидше, ніж запас ліків у діабетиків, гіпертоніків і астматиків.

nedelya.info

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
04.04.2020 Бетон від RGM group: необмежені можливості для Вашого будівництва
04.04.2020 У Сумах обікрали магазин. Крадій потрапив на камеру спостереження
04.04.2020 На Сумщині — 7 нових випадків коронавірусу
04.04.2020 Міноборони купить взуття у підприємства Сумщини на 75 мільйонів
04.04.2020 На Сумщині водій врізався в електроопору
04.04.2020 «Авіакон» передав ЗСУ три вертольоти для виконання завдань у рамках місії ООН в Африці

Комментарии: