На стінах шкільного спортзалу, де розташувалась виборча дільниця, запідозрили грибок

19.04.2019

Після проведення першого туру виборів Президента України до редакції газети «Роксолана» звернулися виборці й члени виборчої дільниці, яка розташовувалась у спортивній залі Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 зі скаргами на жахливий стан цього приміщення. Небайдужі запитували, як діти, що там навчаються, можуть знаходитись в тому приміщені без шкоди для здоров’я? Навіть дорослим, після нетривалого часу перебування там, ставало важче дихати через насичений неприємний запах сирості. На жаль, це не перше таке звернення. Батьки дітей, які навчаються в школі № 1, також неодноразово зверталися до «Роксолани».

Ми вирішили особисто перевірити цю інформацію та завітали до спортивної зали школи № 1. Найперше, що відчуваєш одразу – це стійкий запах сирого приміщення, через який вже за п’ять хвилин стає важко і неприємно дихати. Але ж тут діти дихають 45 хвилин уроку з інтенсивним тренуванням! Наступне, що вражає – це розміри приміщення і висота стелі, з якої звисає незрозуміле чорне павутиння, а стіни діляться на дві половини: чисту – від підлоги і до середини стіни, й брудну – від середини стіни і аж до стелі. Одразу стає помітно, що штукатурка на стелі не витримує навантаження й поступово осипається вниз.

Із питанням, чому спортивна зала знаходиться в такому стані, ми звернулися до директора ЗОШ № 1 Інесси Анатоліївни Шульженко:

— Ми знаємо про цю проблему й робимо все можливе для її вирішення. Варто зазначити, що це не пліснява, а бруд, а запах такий,як і в будь-якій іншій спортивній залі. Спеціалісти держспоживслужби від вересня 2018 року дали дозвіл на проведення тут уроків фізкультури , до того ж в приміщені дотримується температурний режим. Зараз кінець навчального року, тому стан зали уже не дуже прийнятний, до того ж за технікою безпеки я не маю права направити людей на висотні робити. Ми відмиваємо бруд до того рівня, до якого можемо дістатися. Кожного року влітку проводиться косметичний ремонт спортзали: все відмивається і фарбується. Проте цього недостатньо, і тут потрібен капітальний ремонт. У цьому навчальному році він не передбачений через брак коштів. Згідно з висновками декількох кошторисів, на капітальний ремонт приміщення необхідно від одного мільйона п’ятиста тисяч до одного мільйона вісімсот тисяч гривень. Потрібно обідрати і перешпаклювати стіни та стелю, замінити систему опалення та водовідведення, підлогу і електрику.

Але ні школа, ні влада не сидить на місці. Минулого року ми відремонтували дах над спортивною залою. Цього року в нас був вибір – витратити кошти на спортивну залу або зробити капітальний ремонт харчоблоку. Грошей вистачило тільки на харчоблок. Також цього року планується ремонт даху над приміщенням школи. На наступний рік ми плануємо взятися і за спортивну залу. Якщо будуть кошти – відремонтуємо повністю, а якщо ні – частинами.

Вчитель фізичної культури В’ячеслав Вікторович Копил розповів, як почуваються діти після занять в спортивній залі:

— Там потрібно робити капітальний ремонт: стеля має бути білою й підлогу необхідно замінити. Діти люблять займатися у спортивній залі і зовсім не помічають ці недоліки. Але нам, вчителям, хочеться, щоб діти навчалися в гарних умовах.

Стало цікаво, як проблеми з брудом вирішують директори інших шкіл. Ми запитали у директора Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Світлану Анатоліївну Бондаренко:

— У спортивній залі школи № 2 чисто і ніякого грибка немає. Її ремонт проводиться один раз на рік, влітку. Саме в цей час вона відмивається й білиться. Для цього ми орендуємо спеціальну техніку, щоб можна було дістатися стелі залу.

Залишається сподіватися, що кошти на капітальний ремонт спортивної зали знайдуться якнайшвидше, адже немає нічого ціннішого, ніж здоров’я дітей.

Роксолана Максі

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: