Главная / Новости в г. Сумы /

Сумського слідчого, якого обвинувачують у хабарництві, поновили на роботі

15.05.2019

Таке рішення 2 травня прийняв суддя Сумського окружного адміністративного суду Сергій Воловик. Йдеться про слідчого Краснопільського відділу поліції Володимира Гетьмана, якого прокуратура обвинувачує у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди за непритягнення до кримінальної відповідальності неповнолітньої особи. Разом із ним обвинувачують у хабарництві іще одного слідчого з Краснопілля – Сергія Монастирьова. (До слова, останнього судять і за наїзд на дівчину на пішохідному переході. Ба більше, патрульні тоді склали на нього протокол за відмову від освідування на стан сп’яніння. Але в суді він уникнув відповідальності за це, бо «в протоколі не в повній мірі були викладені обставини правопорушення».  Сергій Монастирьов зараз теж поновлюється на службі в поліції через Сумський окружний адміністративний суд. Розгляд його позову призначений на 21 травня.

Що ж стосується Володимира Гетьмана, якого суд вже поновив на роботі в органах поліції, на переконання суду, «сам факт вручення повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, не може бути беззаперечним та достатнім доказом вчинення порушення яке інкримінується, а також не може свідчити про порушення службової дисципліни».

Окрім факту притягнення до кримінальної відповідальності Володимира Гетьмана, за висновком службового розслідування стосовно нього було встановлено  і неналежне виконання обов`язків під час розслідування десяти кримінальних проваджень,  а саме однотипний, поверховий, без уточнених та деталізованих запитань допит слідчих, не проведення жодної слідчої дії. На це в рішенні судді Воловика зазначено, що слідчий Гетьман не був у тих провадження старшим слідчим, а лише входив до складу групи слідчих, доказів же того, що він не виконав належним чином вказівки старших суду надані не були.

«За наведених обставин, суд робить висновок, що твердження ГУНП в Сумській області про неналежне виконання Позивачем своїх посадових обов`язків під час здійснення досудового розслідування по кримінальним провадженням  є недоведеним, у зв`язку з чим, ця обставина не може свідчити про порушення службової дисципліни та бути підставою для застосування дисциплінарного стягнення».

Тож суд вирішив визнати протиправним та скасувати Наказ Головного управління Національної поліції в Сумській області в частині застосування до Володимира Гетьмана дисциплінарного стягненння у вигляді звільнення зі служби в поліції.  У ГУНП є 30 днів на оскарження цього рішення.

Стосовно притягнення цього слідчого до кримінальної відповідальності за хабарництво судове засідання у цій справі призначене на 6 червня.

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
19.07.2019 Жители ул. Харьковской возмущены действиями мэра
19.07.2019 Подробиці ДТП із джипом головлікаря
19.07.2019 Голосуй за Юрія Чмиря
19.07.2019 На Сумщині члена ДВК збила автівка. Жінка померла
19.07.2019 На Сумщині оголосили тендер на будівництво нового фонтану за 3,7 млн
19.07.2019 Озброєний пістолетом пасажир побив водія маршрутки Суми-Київ

Комментарии: