Главная / Новости в г. Сумы /

Сумщину атакує педикульоз

19.05.2019

Літні дитячі табори відпочинку – це позитивні враження, пригоди та веселі забави. Проте існують деякі фактори ризику, які можуть призвести до небажаних наслідків. Один із них – це ризик зараження педикульозом. З власного досвіду чи з досвіду своїх знайомих кожен знає, що воші не тільки доставляють людині масу неприємних відчуттів і проблем. Вони є переносниками збудників висипного тифу та інших рикетсіозів. У вошей дуже висока здатність до поширення та розмноження.

За даними Сумського обласного лабораторного центру, переважна більшість уражених педикульозом, понад 70 % – це діти до 17 років. За 4 місяці поточного року зареєстровано 526 випадків педикульозу, із них 386 – діти (з показником 224,92 на 100 тис. населення).

Діти можуть заразитися вошами з більшою ймовірністю і в більшій кількості ситуацій, ніж дорослі. Це зумовлено тим, що діти менш схильні дотримуватися правил гігієни, вони легко одягають чужий одяг, залюбки користуються чужими рушниками, гребінцями, гумками для волосся. Діти більш товариські, мають менше психологічних бар’єрів для тісного спілкування: ігри та тілесні контакти між ними – абсолютна норма. Тому, відправляючи свою дитину на відпочинок, необхідно провести бесіду про необхідність дотримання правил особистої гігієни з метою недопущення ураження педикульозом, а після перебування дитини в місцях з великою скупченістю людей (табір відпочинку, дитячий майданчик, тощо) не треба забувати про обов’язкові огляди голови дитини на наявність вошей у будь якій стадії розвитку. 

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
14.09.2019 У Сумах намалювали найвищий за розташуванням мурал
14.09.2019 У Сумах на дорозі встановили табло контролю швидкості
14.09.2019 У Сумах — ДТП з перекинутою автівкою
14.09.2019 У центрі Сум — ДТП
14.09.2019 Сумський студент став найдорожчим футболістом України
14.09.2019 «Еспресо.ТВ» оприлюднило 10 цікавих фактів із життя першого заступника Голови СБУ України із Сумщини

Комментарии: