Глухівській музичній школі загрожує “оптимізація”

23.05.2019

Директор Глухівської музичної школи Анна Мироненко та директор Шосткинської школи мистецтв Юрій Лоза у відвертій розмові в телестудії обговорили наказ від 24 квітня 2019 р. № 352 “Про затвердження типових освітніх програм елементарного підрівня початкової мистецької освіти”.

У соціальній мережі співробітники музичних та мистецьких шкіл, батьки та журналісти пишуть, що наказ у своїй прогресії передбачає руйнацію ієрархії мистецьких закладів України, а також зниження рівня підготовки учнів-студентів-митців загального рівня культури. Цей наказ повністю руйнує налагоджену систему освіти мистецьких шкіл.

Гості студії ATV відверто обурені реформою, адже донедавна у музичній школі діти мали змогу навчатися співу, грі на музичних інструментах та іншому на професійному рівні, займаючись дві години на тиждень з конкретної дисципліни. Згідно наказу замість двох годин діти тепер навчатимуться по одній годині. Це унеможливлює розвиток музичних здібностей через введення нових типових освітніх програм елементарного підрівня.

В Міністерстві вважають, що навчити дитину грі на музичному інструменті можна за 22,5 хвилин. Що стосується вокалу, цей предмет передбачений у варіативній програмі, як такої спеціальності більше не буде. З 1 вересня діти навчатимуться до 4 класу і отримуватимуть свідоцтво про закінчення мистецької школи. Що буде далі – достеменно не відомо, бо програми для наступного рівня навчання відсутні.

Анна Мироненко згадує досягнення українців, які зарекомендували свій талант на увесь світ. Зокрема вона говорить про сумчанина Дмитра Семикраса. Він отримав ІІ премію і Срібну медаль на ХІІ Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, який відбувся 16-24 квітня 2019 року в м. Києві!

«Чи можливо було підготуватися Дмитру Семикрасу за одну годину на тиждень?», – питає директор Глухівської музичної школи.

На сайті Кабінету міністрів опубліковано петицію «Вимога педагогічних працівників закладів початкової мистецької освіти». Автор петиції вимагає скасувати накази МКУ № 352 від 24.04.2019 та № 628 від 12.07.2018, що стосуються введення нових типових програм та нового порядку атестації педагогічних працівників. Сайт погано працює, що унеможливлює процес голосування за петицію з метою скасування або перегляду закону. Тому директори музичних шкіл писали листи Гройсману та Нищуку, спілкуються з цього приводу з обласними депутатами, аби ті допомогли розглянути це питання на всеукраїнському рівні.

Юрій Лоза ще раз звернувся до батьків, аби вони допомогли проголосувати за петицію.

«Я вважаю, що ця реформа як літак, піднявся, а де сяде, не відомо» – підсумував він.

https://hlukhiv.info

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
01.07.2025 Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 1 липня
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян

Коментарі: