100-річний глухівчанин: «Який я довгожитель? Я ще мало пожив»

28.05.2019

Глухівчанин Григорій Зубков 21 грудня 2018 року відзначив свій віковий ювілей. Коли на порозі його дому з’явилася журналістка, пенсіонер здивувався: «Що про мене писати? Який я довгожитель, мені ж усього 100 років? Людина повинна жити 120! Ось через 2 десятиріччя і прийдете!». І все ж таки вдалося вмовити пенсіонера на інтерв’ю. Чоловік аж ніяк не виглядає на 100-річного дідуся — дасть фору багатьом, кому ще лише 60!

Свіженький, чистенький, охайний, при ясному розумі та світлій пам’яті. Говорить повільно та виразно. Ораторські здібності, голос поставлений на аудиторію: що тут скажеш – викладачів колишніх не буває! Дуже жалів, що пані до нього в гості завітала без попередження, і він не встиг нарядитися, вдягти білу сорочку та краватку! Справжній чоловік – він і в 100 років чоловік!

На світ Григорій Опанасович з’явився в селі Сопич Глухівського району в далекому та дуже важкому післяреволюційному році – 1918, у багатодітній родині. Аби вижити в голодні часи, мати варила гнилу картоплю. Та великій сім’ї цього не вистачало, і в 33 році батько помер від голоду. До речі, мати пішла з життя в 92 роки, доживши до глибокої старості.

Герой статті вважає, що являє собою ексклюзив не тому, що йому 100 років (мовляв, таких людей багато), а тому, що він єдиний в Україні, хто пройшов Велику Вітчизняну війну від першого дня до останнього. 1418 днів та ночей Зубков пам’ятає й досі в усіх подробицях. «Війна мене закаляла, — каже співрозмовник. – Я не збивав літаків, не підривав танків, не ходив у атаки, а був шофером на «полуторках» та ЗІСах -5 і 6».

Навчившись виживати у тяжких умовах, не боятися фізичних навантажень та не жаліти себе, Григорій Опанасович, вціпившись у життя, почав будувати різні його сфери: кар’єру, сім’ю. Після війни Григорій отримав досить престижну на той час освіту – закінчив Всесоюзний сільсько-господарський інститут у Московській області, а потім приїхав до Глухова та влаштувався на роботу викладачем автодисциплін у професійно – технічне училище. Головним професійним досягненням дідусь вважає те, що в його трудовій книзі всього 2 записи: прийнятий на посаду та звільнений у зв’язку з виходом на пенсію. 45 років на одному місці – це, за думкою Зубкова, показник! За цей час він випустив цілу армію механізаторів, які й досі годують усіх нас хлібом.

Окрім викладацької діяльності, Григорій Опанасович був редактором газети під назвою «Механізатор», що при училищі. Сім’я, як і робота, в нього теж була одна: як оженився з вчителькою Софією Данилівною змолоду, так і поховав її. «Моя дружина світила мені, як сонечко, 53 роки, — каже герой матеріалу. – А 18 років тому пішла з життя. Їй було 77». Разом із коханою дружиною наш герой виховав троє дітей, усі вони пішли по батьківських стопах – отримали вищу освіту та працюють навіть на пенсії. Старший син уже відзначив своє 70-річчя, та ще викладає в науково-дослідницькому інституті в Росії. Донька вчила дітей російській мові та літературі в школі №4, а коли пішла на заслужений відпочинок, влаштувалася до педагогічного інституту вахтером та працює там й досі. Молодшому синові – 61, він також працює за спеціальністю, яку отримав у ВИШі.

Зубков має п’ятьох онуків та трьох правнуків. Прожив довге життя. Та чи щасливе? На це запитання, поставлене журналістом, герой матеріалу відповів, що – ні. «Як може бути щасливим життя, сповнене труднощів? – говорить співрозмовник. – Спочатку післяреволюційні роки, потім війна і післявоєнщина. Ніколи було й розслабитись – все працював та працював». Не зміг він назвати й мрію, яка в нього була, адже він навіть і мріяти про неї не міг! Хобі теж не мав: задоволення – то вже розкіш для серйозної людини! У житті Григорія Опанасовича все було розкладено по пунктах: викладацька робота, родина, діти.

За кордоном чоловік побував лише під час війни, на фронтах. А потім за межі рідної держави не виїжджав – мандрував лише в межах країни, разом із дружиною: їздили на зустрічі з фронтовими друзями.

Мета – 120 років. Григорій Опанасович себе довгожителем не вважає. «Наукою запрограмовано людський вік – 120 років, — каже співрозмовник. – Отже, якщо вести здоровий спосіб життя, то стільки й проживеш. А якщо людина вмирає в 60, то вона сама в цьому винна!». Зі слів дідуся, він нічого особливого не робить – живе як усі: вживає просту їжу – каші, борщ, салати. Робить ранкову квартирну зарядку. Раніше багато їздив велосипедом (до Сопича та назад), а тепер – ні.

Дійсно, цей чоловік – просто унікальний, бо вважає, що саме так і живуть усі: активно та здорово. Та все ж таки Зубков каже, що хоче виконати план, встановлений наукою: відзначити своє 120-річчя! Що ж, побажаємо нашому герою довгих літ життя! Сподіваємося, що через 20 років буде про нього новий матеріал! Про те, як він став найстаршою людиною в Україні!

kourier.in.ua

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
25.04.2024 Нардеп Михайло Ананченко відзначив роботу команди Президента Зеленського щодо виділення США довгоочікуваної допомоги Україні
25.04.2024 Після тривалої паузи запустився “Сумихімпром”
25.04.2024 Вночі та зранку росіяни обстріляли дві громади Сумщини
25.04.2024 На проспекті Лушпи немає напруги: як слідують тролейбуси
25.04.2024 Верховна Рада планує перейменувати 21 село та одне місто на Сумщині
25.04.2024 Без світла й нетверезий: у Сумах водія відсторонили від керування

Коментарі: