Главная / Новости в г. Сумы /

Від мера Сум вимагають звіту по Театральній площі

15.07.2019

За результатами відкритої дискусії на тему реконструкції Театральної площі, організованої Сумською платформою реформ 11 липня, з’явилося звернення до міського голови, яке було опубліковане на фейсбук-сторінці громадського об’єднання. «Коаліція громадських організацій “Сумська платформа реформ” повідомляє, що 11 липня поточного року у громадському просторі “Розумний Хаб” відбувалася відкрита дискусія, присвячена реконструкції Театральної площі в м. Сумах.

В обговоренні взяли участь місцеві архітектори, враховуючи керівника управління архітектури ОДА, митці, журналісти, представники громадського сектору та небайдужі містяни.

На превеликий жаль сум’ян, які взяли участь у заході, відкритої плідної та результативної дискусії з владою не відбулося, ніхто з відповідальних вищих посадових осіб міста, не зважаючи на отримання відповідного запрошення, на захід не з’явився.

У зв’язку із цим більшість питань, що підіймалися учасниками, так і лишилися без відповіді. Для містян лишається незрозумілою поточна ситуація, що склалася навколо конкурсу проектів протягом 2018-2019 років, відбору робочої проектно- кошторисної документації для проведення закупівлі 2017 року, початку реконструкції та причин її незавершення,  а також подальші перспективи розвитку Театральної площі як архітектурно-мистецького об’єкту та туристичної принади нашого міста.

Враховуючи викладене вище, учасники заходу вирішили звернутися до Сумського міського голови із переконливим проханням ініціювати проведення прес-конференції на якій відзвітувати перед містянами про проведену роботу та відповісти на запитання, що вже виникли, та можуть виникнути в подальшому.

Зокрема:

який саме із наявних проектів робочої проектної документації планується використати в подальшому для реконструкції Театральної площі?

хто, яким чином, в якому напрямку та на якій підставі на думку міського голови має доопрацьовувати проект?

якою є загальна концепція розвитку Театральної площі?

коли містяни нарешті отримають в центральній частині міста туристичну принаду замість занедбаного об’єкта?

чим викликано припинення робіт за наявною робочою документацією та оголошення конкурсу проектів у 2018 році?

чому серед учасників конкурсу не було обрано переможця?

скільки коштів витрачено на розробку проектів, які виявилися непотрібними,  та проведення робіт згідно із ними, хто понесе відповідальність за марні витрати?

яка поточна ситуація навколо спірної земельної ділянки в частині території проектування?

Також присутні зауважили, що визначення перспектив та вектору розвитку Театральної площі, концепції її реконструкції, подальшого вигляду центра міста Суми, в жодному випадку не має відбуватися стихійно, непрозоро та в ручному режимі. Даний процес повинен відбуватися максимально відкрито, з урахуванням пропозицій та консолідованої думки широкого кола спеціалістів, сприйнята громадськістю, а також підтримана міським і обласним керівництвом, а можливо, і профільними фахівцями Міністерства культури України.» — йдеться у зверненні.

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
19.02.2020 Директор «Спартака» став головним по хортингу на Сумщині
19.02.2020 У Сумах рятувальники перевіряють вищі навчальні заклади
19.02.2020 У Ромнах дерево впало і повисло на дротах
19.02.2020 Коронавірус у питаннях та відповідях: інформує облздрав
19.02.2020 Сумские бойцы взяли еще две медали на чемпионате Европы
19.02.2020 У Глухові вдвічі збільшилась кількість охочих оформити закордонний паспорт

Комментарии: