Главная / Новости в г. Сумы /

Жителі Сумщини скаржаться на покупців, які кашляють на продукти

13.08.2019

Глухівчанка (назвемо її Марія) днями пішла до одного з місцевих магазинів купити солодощів. Перед нею в черзі стояла пара похилого віку, і жіночка весь час кашляла. При цьому бризки слини летіли прямо в ящик із печивом, яке Марія саме збиралася купувати. Продавчиня мовчки обслуговувала людей і ніяких зауважень тій тітоньці не зробила. А потім пенсіонерка простягнула руку своєму чоловікові зі словами: «Потримай мої ліки, а то зараз розраховуватися буду». Тобто цей кашель – не раптове явище, що виникло секунду тому як алергічна реакція на щось, а – серйозна річ: жінка була хвора! Тож коли дійшла черга до Маші, то вона сказала, що взагалі-то хотіла купити це печиво, але в товар щойно накашляв попередній покупець, і попросила дати інших солодощів.

Крім цього героїня статті поцікавилася у продавчині, чому вона дозволяє покупцям так необачно поводитися з харчовими продуктами. На що працівниця магазину відповіла, що її завжди непокоїть дана ситуація, і покупці, які кашляють, – актуальна проблема. Боротися з даним неподобством продавчиня не має змоги, адже боїться влаштованих скандалів у торговельній точці. «Ось якщо хтось із людей зробить зауваження, тоді вже і ми сміливо їх підтримуємо, — коментує співрозмовниця. – Одного разу чоловік вигнав з магазину покупця з собакою, і вся черга за нього вступилася: мовляв, правильно зробив, тваринам не місце поруч із харчами!». Що ж стосується випадку з Марією, то продавець запевнила її, що та пенсіонерка – не туберкульозна хвора, а просто застудилася. «Це моя знайома, я впевнена в тому, що кажу», — говорить працівниця магазину продовольчих товарів. Але наявність хворих на туберкульоз глухівчан у магазині не виключає.

Мовляв, різні тут приходять, все роздивляються, торкаються руками, і, звісно ж, кашляють на прилавок та у товар.

Лікар-фтизіатро Володимир Глущенко акцентував увагу на величезному ризику підхопити паличку Коха у продовольчих магазинах та на ринку. Зі слів Володимира Наумовича, він особисто бачив, як його підопічні хворі на відкриту форму туберкульозу ходили по молочному павільйону та руками пробували сир у кожної продавчині. Ця процедура нікому не заборонена, і навіть навпаки, самі господарочки пропонують таким чином обирати продукт. Так от, зі слів Глущенка, покупець, який спробував сир після хворого, обов’язково заразиться.

Що ж стосується кашлю, то безпечна інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, і підчепити недугу дуже легко, просто проходячи повз людини, яка кашляє. Вже не кажучи про те, щоб з’їсти печиво, на яке накашляли. Вберегтися від цього можливо при умові дотримання правил гігієни самих продавчинь та сумлінного виконання своїх професійних обов’язків – тримати харчові продукти під плівкою, а ті, що відкриті, ставити трохи далі від покупців.

kourier.in.ua

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
05.06.2020 Обласний медцентр соціально небезпечних захворювань закликає підтримати челендж губернатора «Відремонтуй палату»
05.06.2020 11 випадків за добу: На Сумщині — спалах коронавірусу
05.06.2020 У центрі Сум — мітинг
05.06.2020 У Сумах через негоду тролейбуси курсуватимуть за зміненим маршрутом
05.06.2020 Стан озер на Тростянеччині перевірить спеціальна комісія
05.06.2020 Губернатор Сумщини візьметься за відновлення видобутку корисних копалин в області

Комментарии: