02.10.2019
У серпні набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 року стосовно нових правил надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення для фізичних осіб – населення.
Про нововведення під час брифінгу 2 жовтня розповіли в. о. директора департаменту інфраструктури міста Віктор ПАВЛЕНКО, начальник відділу по роботі з абонентами КП «Міськводоканал» Людмила КОВАЛЬ та юрисконсульт комунального підприємства Артем ГУПАЛО.
Як зауважив на початку брифінгу Віктор Павленко, нововведення стосуються заключення нових моделей договорів, припинення чи обмеження послуг, нарахування пені за заборгованість централізованого водопостачання та водовідведення, а також абонентську плату.
«У серпні поточного року набула чинності Постанова Кабміну, якою передбачається, що споживач може обирати з п’яти варіантів договорів, чотири з них стосуються мешканців багатоквартирних будинків. Згідно закону до 1 травня 2020 року сумчани мають визначитися з тим, який варіант договірних відносин їм підходить», – наголосив посадовець.
Це можуть бути типові договори з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем або без такого), договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (приватний сектор), договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (ОСББ), договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (уповноважена особа).
За словами Людмили Коваль, для того, щоб обрати модель договору та заключити його необхідно скликати загальні збори, на які повинні зібратися власники не менше 50% житлових площ, і прийняти відповідне рішення.
«ОСББ має право також делегувати такі права своєму голові правління, і він тоді від імені мешканців матиме право укласти колективний договір. На загальних зборах можна також визначити людину з числа співвласників квартир і доручити укладення колдоговору їй», – повідомила вона.
Зокрема, у разі укладання індивідуального договору, постачання води, абонентське обслуговування, видачу всіх довідок, інформування управлінь соціального забезпечення щодо пільг і так далі, а також повірку лічильників, прийом та адміністрування платежів, друк та доставку квитанцій на оплату водопостачання та водовідведення забезпечуватиме водоканал.
У випадку, коли люди укладуть колективний договір, то за всі вищеперераховані послуги надаватиме уповноважена мешканцями багатоквартирного будинку особа.
Якщо у визначений термін споживачі не ухвалять рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги, між виконавцем та кожним співвласником буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги.
При укладенні індивідуальної моделі договору в багатоквартирному будинку передбачається нарахування плати за абонентське обслуговування, яка включає відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги (індивідуальні договори).
Артем Гупало наголосив на тому, що в разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, споживач зобов’язаний буде сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.
Також згідно закону у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від підприємства, виконавець має право припинити надання відповідної послуги споживачу незалежно від обраної моделі організації договірних відносин.
Таке попередження надсилається споживачу не раніше наступного робочого дня після спливу граничного строку оплати комунальної послуги. Постачання послуги відновлюється в повному обсязі протягом наступного дня з дати повного погашення заборгованості за фактично спожиті послуги чи з дати укладення угоди про реструктуризацію заборгованості.
Насамкінець Віктор Павленко зауважив, на сьогодні актуальною залишається і проблема неналежної оплати сумчанами послуг із водопостачання та водовідведення. Він звернувся до містян з проханням вчасно проводити оплату за отримані послуги та погасити вже існуючу заборгованість, адже на ту, що отвориться після підписання нових договорів, нараховуватиметься пеня.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи