На Сумщині безробітних хочуть долучити до проведення перепису населення

16.10.2019

Визначені терміни проведення всеукраїнського перепису населення. Він відбудеться у листопаді-грудні наступного року. Держстат твердить, що нас 41 млн. 990 тисяч осіб (без тимчасово окупованих територій). Вчені-демографи переконують: цифра перебільшена на 2-3 мільйони. Опитування триватиме орієнтовно три тижні — з 3 по 23 грудня 2020 року. Задіють 100 тисяч переписувачів, які працюватимуть з планшетами.

Перепис-2020 дасть розуміння про суспільний зріз України, про житловий фонд, джерела доходів українців тощо. Отримана інформація стане базою для генерування управлінських рішень практично в усіх галузях суспільно-економічного життя.

— Як на мене, то переписувачів слід залучати в тому числі і через центри зайнятості, де на обліку стоїть чимало людей з вищою освітою, які за певну платню здатні впоратися з такою роботою. Впевнений, що воно так і буде, — ділиться думками директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. — Також пропоную запросити студентів — статистів, економістів, соціологів. Для них цей досвід стане корисним.

З 10 по 30 листопада 2020 року українці отримають можливість заповнити анкету самостійно в електронному вигляді. Охочим нададуть ключ для самореєстрації. Хоча питання щодо проведення перепису винятково через інтернет наразі не актуальне. І не лише тому, що, згідно з дослідженнями Kantar TNS, кількість інтернет-користувачів в Україні – 70% від усього населення. Людина отримає широкий опитувальник, на заповнення якого має витратити близько години. Є сумніви, що всі захочуть пройти цю процедуру до кінця. Переписувач же, який «набив руку», проведе опитування за 20 хвилин, аргументують фахівці. Навіть у США з їхньою високою комп’ютерною грамотністю менше 50% мешканців беруть участь у переписі через інтернет.

Облікованими мають бути всі, хто постійно мешкає в Україні, зокрема й громадяни іншої країни та особи без громадянства. Обов’язкова участь у переписі закріплена у національному законодавстві. Та чи всі забажають впустити додому того ж незнайомого безробітного з планшетом? Як достукатися, скажімо, у квартиру до відлюдька чи в закриті котеджні містечка? Вихід вбачається у створенні спеціальних переписних дільниць на зразок виборчих. Там зможуть пройти анкетування українці, котрі не захотіли чи не змогли прийняти переписувача у себе вдома.

За словами В.Підлісного, нарешті можна буде отримати відповідь на болісне питання: скільки насправді наших співвітчизників їдуть на заробітки за кордон? Перепис також допоможе визначити прогнозований масштаб міграції. Кожного респондента попросять вказати, чи планує він залишити Україну і чому – на постійне місце проживання чи тимчасово на роботу. Низка запитань стосуватиметься потоків і причин внутрішньої міграції.

— Оскільки опікуюсь сферою зайнятості Сумщини, то мене особисто найбільше цікавить ринок праці. Зараз, приміром, надто поширена онлайн-зайнятість, робота з дому, так би мовити. Але насправді ми й гадки не маємо, яких масштабів набуло це явище. Щоб з’ясувати це та зрозуміти, куди рухається наш ринок праці, в опитувальник включено і таке питання, – пояснює В.Підлісний. — Перепис дасть інформацію в цілому по країні, а також по кожному району, місту, селу. Ми всі нарешті точно дізнаємось, скільки людей живе в Україні, в тому числі на нашій рідній Сумщині.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: