12.11.2019
Про це йдеться в електронній петиції Ярослава Кириченка.
«Більшість звалищ в Україні сьогодні переповнені, для відкриття нових потрібні нові площі. Туди вивозять і небезпечні відходи, що містять ртуть та інші токсичні метали. Потім ці небезпечні речовини потрапляють в підземні води. Спалювання сміття — ще небезпечніше. При спалюванні в атмосферу викидаються діоксини — це найнебезпечніші з відомих людині отрут, які впливають на імунну, репродуктивну і ендокринну системи людини, істотно збільшують ризик мертво народження і природженої потворності у немовлят, а також призводять до раку. Дослідження показують, що ризик наражаються люди, що живуть в радіусі 10 км від сміттєспалювального заводу, а в найбільшій небезпеці — ті, хто живе в 1-2 кілометрах від нього.
Але є і вирішення проблеми — роздільний збір відходів. Якщо з’явиться загальноміська система роздільного збору та баки в кожному дворі, то таке сміття знайдеться кому переробляти. З макулатури можна зробити практично будь-яку паперову продукцію: туалетний та офісний папір, зошити і коробки. З пластикових пляшок роблять незліченну кількість нових речей: від тазиків до одягу. Без склобою не справити нового скла, а також скловати, тарілок, душових кабін. А алюмінієва банка може незліченну кількість разів ставати нової банкою, іноді — велосипедом або навіть деталлю літака. Багато речей, якими ви щодня користуєтеся, зроблені з втор сировини, при цьому за своєю якістю вони не поступаються речам із сировини первинного: нафти, деревини і т. ін.
Для м. Суми не хватає баків для метала і склотари. У Сумах вони просто ніде не встановлені (метал і скло). У Сумах збір проводиться лише: харчові та харчові мішаного типу, пластик і папір — картон. Але цього мало для того, щоб процес сортування сміття назвати завершеним.
Я прошу народ і депутатів та президента України підтримати крик про допомогу та створити в Сумах та Україні нормальні майданчики з достатньою кількістю баків, а ще з парканом і кришками. Я дуже рідко в Сумах бачу баки з кришками, щоб кришки не дозволяли вітру і воронам розтаскувати/смітити по всій території майданчика для сміттєвих баків…. І просимо тестовий зразок створити за адресою Україна, м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 132.
Досвід успішних країн говорить нам про те, що добробут всієї нації складається з таких дрібниць, як викидання за собою сміття. Достаток країни народжується не тільки в кабінетах влади, він залежить від кожного з нас. І давайте подивимося правді в очі: не президент мочиться в під’їзді, не він там розмальовує стіни, не прем’єр-міністр викидає там недопалки. Тому нам треба починати з себе і брати приклад із таких країн, як Японія», — вважає сумчанин.
Дата початку збору підписів: 11 листопада 2019 р. До кінця збору підписів залишилось: 44 дні. Станом на 12 листопада петицію підписали 11 осіб з 250 необхідних.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян