Главная / Новости в г. Сумы /

Молоду жінку «кинули на гроші» після телефонного соцопитування

17.11.2019

Черговою жертвою аферистів стала 37-річна мешканка Шостки. На мобільний телефон жінки зателефонував невідомий, який у розмові назвався представником оператора мобільного зв’язку. Він назвав її особисті данні та розповів, що вони обдзвонюють всіх клієнтів та роблять соціологічне опитування щодо якості зв’язку. За його словами, для покращення їх послуг клієнтці потрібно назвати три останні номера абонентів, куди вона телефонувала та на годину відімкнути свій телефон. Жінка виконала умови, а за годину, увімкнувши мобільний, зрозуміла, що її сім-картка заблокована. Тоді вона зателефонувала чоловіку з іншого терміналу, і попросила зателефонувати їй на мобільний, вважаючи, що стався збій. Втім, чоловік розповів, що її номер відповідає, але на фоні чути дитячі голоси. Жінка одразу звернулась до сервісного центру, де їй відновили номер вже з прив’язкою до її паспорта. Там же останню і попередили, що заблокували «сімку» шахраї.

Проте на цьому неприємності потерпілої не закінчились: за два тижні вона отримала смс-повідомлення з банку з проханням оплатити кредит. З’ясувалось, зловмисники по її номеру телефону оформили на неї 5 000 гривень кредиту та зняли з її банківської картки ще 6 550 гривень.

В поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках якого ведуться пошуки шахраїв.

Правоохоронці знову нагадують громадянам елементарні правила обережності, дотримання яких дозволить уникнути шахрайської пастки і зберегти власні кошти при подібних дзвінках та повідомленнях.

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
06.06.2020 Плитка від RGM group «Старе місто»: подорожуйте в часі
06.06.2020 На Конотопщині дорожню розмітку «намалюють» за 700 тисяч
06.06.2020 Оздоровчий табір на Сумщині нагодує дітей на 1,4 млн
06.06.2020 У Сумах — ДТП з двома травмованими
06.06.2020 На Сумщині — 4 нових випадки коронавірусу
06.06.2020 У центрі Сум — ДТП з патрульним джипом

Комментарии: