За відсутність дитячих автокрісел на Сумщині не штрафують

27.11.2019

За 5 днів дії закону про відповідальність за порушення правил перевезення дітей на Сумщині не виписано жодного подібного штрафу. Про це повідомив речник патрульної поліції Сумщини Олег Сологуб. Що таке спеціальні засоби для перевезення дітей, за відсутність яких тепер штрафуватимуть, та чи обов’язкові автокрісла?

У Дар’ї Черенщикової двоє дітей. Вона обладнала своє авто спецзасобами кілька років тому перед поїздкою до Європи. Дар’я розповідає, що безпеку в її авто забезпечує базовий ремінь, потрібно тільки адаптувати його під розміри дитини.

Дар’я Черенщикова, мама двох дітей: «Моя машина малогабаритна і все в ній маленьке, і, відповідно, ремені безпеки, які є, вони максимально підходять навіть до не дуже високої дитини. Тобто ремінь іде через плече, як це має бути навіть для дорослої людини. Але щоб зробити більш безпечним перевезення дітей, я ще під попу підкладаю подушку, щоб він просто став вищим. Ось ця конструкція називається «Адаптер для ременів безпеки». Вона спеціально спроєктована для того, щоб дитина, яка невеликого зросту і маленька, напевно, років з 3-х, не раніше, тому що до 3-х років дійсно важливі автокрісла, можна пристібнути за допомогою цього адаптера дитину ременем безпеки, який передбачає конструкція самої машини, так, щоб розмір ременя узгодився зі зростом дитини.»

Жінка говорить: на європейських дорогах питань з боку поліції до такого пристрою не виникало. У патрульній поліції Сумщини спецзасоби визначають по-іншому. «Поки немає якогось визначення спеціальної термінології, ну ми ж всі розуміємо, що це автокрісло або бустери, тобто якісь додаткові засоби безпеки, які можуть закріпити дитину в транспортному засобі.Так, щоб сказати, що екіпаж буде стояти на проїжджій частині і зупиняти всі підряд транспортні засоби, щоб виявити, є там взагалі дитина – такого не буде, будуть все робити виключно в режимі патрулювання. Якщо інспектори виявлять транспортний засіб, в салоні якого дитина знаходиться без спеціального засобу, який утримує її за допомогою ременя безпеки – тоді буде даний автомобіль зупинений на підставі закону України про Нацполіцію, і до водія вже будуть складені відповідні адмінматеріали», — говорить Олег Сологуб, речник патрульної поліції Сумщини.

Юрій Ломака, юрист: «В цих правилах зазначено, що спеціальні засоби мають бути – і не конкретизовано, що. Я впевнений, що так вірно зроблено зі сторони законодавця. Саме національній поліції дано повноваження визначати, чи забезпечують оці спеціальні засоби, які використовуються в автомобілі, безпеку дитини. Поліцейський буде визначати – отой засіб, який застосований батьками – він забезпечує безпеку дитини чи не забезпечує. Що це буде – автокрісло буде, чи щось інше буде, чи дитину будуть тримати на руках і паском безпеки будуть пристьогнуті одночасно і дитина, і батько або мати. Поліція буде визначати , чи забезпечує це безпеку дитини, чи не забезпечує.»

За першим разом штрафують на 510 гривень і 850 за повторне порушення.

Антон Свинаренко, власник авто: «Я вважаю, що це повинні були зробити дуже давно, у більшості європейських країн, навіть в Америці, ця практика вже багато років діє, і я вважаю, що це правильно.»

Максим Салін, власник авто: «Вважаю, що це потрібне рішення. Хоча я розумію і інших водіїв, які їздять на більш старих авто, на Жигулях, то там ззаду не передбачене кріплення.»

В українських магазинах автокрісла коштують від тисячі до 20 тисяч гривень в залежності від групи та якості, автомобільні адаптери – від 200 гривень. Бустери, тобто сидіння для перевезення дітей старшого віку, – в середньому 1200. За останні тижні попит на автокрісла виріс у 5-6 разів, — розповідає власник сумського магазину дитячих товарів Самір Грицьків.

Самір Грицьків, власник магазину дитячих товарів: «Всі ті автокрісла, які тут стоять – вони вже всі продані. Їх не вистачає і в магазинах, і у постачальників. Ніхто не очікував такого скачка попиту. Автокрісла поділяються на групи, спочатку ви користуватиметеся групою 0+. Це до 1 року дитина. Потім крісла групи 1 – від 9 місяців до 4 років. Наступна група 2-3 – це від 3 до 12 років. Дешеве крісло відрізняється від дорогого якістю матеріалу. У дорогому кріслі використовується пластик первинної обробки, він еластичний, при зіткненні він не ламається, а деформується. Також у брендових автокріслах в боковинах і підголовнику є вставки з пенополістиролу, це щільний варіант пінопласту, а вдешевих кріслах їх або немає, або це пінопласт, який наполовину наповнений повтрям і не може витримати навантаження.»

Дія закону розповсюджується на всі транспортні засоби, в яких заводом передбачено встановлення ременів безпеки, і не поширюється на громадський транспорт. У службах таксі в Сумах за поїздку з автокріслом пропонують доплатити.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: