На Сумщині ліків для хворих на СНІД залишилося на місяць

20.12.2019

Сумській області запасу ліків для ВІЛ-інфікованих лишилося приблизно на один місяць. Про це говорять лікарі та представники громадських організацій, що опікуються такими пацієнтами.

Свої ліки хворі отримують у центрі соціально небезпечних хвороб. Таких — 1100 людей. Усього зараз в області ВІЛ-інфікованих — понад півтори тисячі. Це офіційна статистика.

«Лікування ВІЛ-інфікованих людей – це довічна терапія. Це лікування, яке не має бути перерваним ні на один день. Саме той фактор, що людина буде отримувати лікування щоденно, в один і той же час, тільки за допомогою цього фактору буде досягнуто не передача вірусу далі. Є препарати, які дозволяють, в них є «запас міцності», що дозволяє якесь коливання в часі. А є препарати дуже гарні, з невеликою кількістю таблеток, але вони не дозволяють коливання», — говорить заввідділенням Обласного центру соціально небезпечних захворювань Олена Панченко.

«У нас переривань на теперішній час не було, але кількість препаратів, які знаходяться у нас в області для 1100 пацієнтів, які отримують лікування по всій області ми забезпечені. Ми отримали перерозподіл залишкових препаратів з декількох областей тому необхідна кількість препаратів на теперішній час в області є, але вона ризиковано низька і тому ми чекаємо найближчими тижнями поставки нових препаратів від МОЗ України», — говорить головний лікар-нарколог Сумщини Тарас Злиденний.

Андрій Букін очолює громадську організацію «Клуб шанс». Вона здійснює соціальний супровід таких хворих. Каже: у держбюджеті наступного року не заклали гроші на закупівлю ліків. «В бюджеті не закладені кошти і не пройшла закупівля на 2020 рік медикаментів, які потрібні для лікування людей, які живуть з ВІЛ. При попередньому Міністерстві охорони здоров’я, Україна напряму почала закупляти медикаменти безпосередньо від виробників. Те, що просочується з засоби масової інформації, ми можемо чітко зазначити про те, що модель відкочується назад до часів Януковича, коли Міністерство створювало прокладочні фірми і намагалося через них проводити закупівлю. І це є одна з небезпек», — говорить виконавчий директор ГО «Клуб шанс» Андрій Букін.

«Питання поставки препаратів антиретровірусної терапії ще розпочалося за попереднього керівництва. Міністерство охорони здоров’я вчасно оцінює відповідні закупівлі, на сьогоднішній день кошториси погоджені, довідки відповідні видані, препарати постачаються, розмитнення пройшло. Тому воно все працює у штатному режимі. Ми збирали потребу з регіонів. Інформація не відповідає дійсності, пацієнти забезпечені», — говорить перший заступник міністра МОЗ УКРАЇНИ Андрій Семиволос.

За статистикою, друга за ймовірністю причина зараження СНІДом – наркозалежність. Важливо, щоб такі люди не тільки отримували ліки, а й приймали їх, вчасно проходили медичні огляди, говорить Андрій Букін.

Сумською облрадою була прийнята програма розв’язання проблеми з використанням соціального замовлення. На 2020 рік на неї планують 356 тис грн. На цей дали 686 тис грн. Завтра за програму мають голосувати депутати облради.

suspilne.media

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
25.04.2024 Нардеп Михайло Ананченко відзначив роботу команди Президента Зеленського щодо виділення США довгоочікуваної допомоги Україні
25.04.2024 Після тривалої паузи запустився “Сумихімпром”
25.04.2024 Вночі та зранку росіяни обстріляли дві громади Сумщини
25.04.2024 На проспекті Лушпи немає напруги: як слідують тролейбуси
25.04.2024 Верховна Рада планує перейменувати 21 село та одне місто на Сумщині
25.04.2024 Без світла й нетверезий: у Сумах водія відсторонили від керування

Коментарі: