16.02.2020
Одна з основних проблем сфери освіти на Сумщині — діти прагнуть вступати до вищих навчальних закладів, а коледжі, заклади професійно-технічної освіти — і комунальні, і державні, — заповнені тільки на 50-60%.
Тому сьогодні утримання одного учня обходиться дорожче, ніж в останні кілька років, у середньому — у 200 тисяч.
«Ми стоїмо перед необхідністю оптимізації закладів освіти — від шкіл до вишів, — каже директор департаменту освіти ОДА Вікторія Гробова. — Ми зробили регіональний план професійно-технічних навчальних закладів та коледжів. У нас є 29 професійно-технічних навчальних закладів, 2 фінансується з держбюджету і 27 — з облбюджету. Хочемо оптимізувати їх за професіями і з 29 училищ сподіваємося організувати 21, на 12 із них сподіваємося отримати фінансування з обласного бюджету. Ми не плануємо закривати жодного закладу, підемо шляхом приєднання слабших до сильних. Це дасть економію фінансів і дозволить поліпшити матеріальну базу училищ, адже краще виділити солідовану суму одному на придбання необхідного обладнання, ніж розділити її на кілька училищ. Перші кроки в плані оптимізації вже зроблені. Так, 22 січня ми передали перший пакет документів по оптимізації Краснопільського училища, приєднавши його до Охтирського центру професійно-технічної освіти. У центру вже є подібний досвід роботи, так як до нього ще кілька років тому були приєднані В.-Писарівське і Тростянецьке ПТУ. Розглядаючи регіональне замовлення на наступний навчальний рік, ми будемо розуміти, яке училище і які спеціальності готуватиме. За рахунок цього не буде неповних навчальних груп, наприклад, трактористи вчитимуться тільки в одному закладі, а не три людини в Хотіні, а п’ять — у Білопіллі».
До того ж у недалекій перспективі заклади вищої освіти I-II рівня акредитації, коледжі та заклади профтехосвіти, за словами Вікторії Гробової, будуть об’єднувати в одну сферу. І зараз область працює з колективами, щоб отримати їхню згоду на об’єднання. Колективи навчальних закладів повинні розуміти, що державна підтримка (субвенція) буде надаватися закладу освіти тільки в тому випадку, якщо в ньому не менше 500 учнів. А в багатьох профтехучилищах, особливо розташованих у сільській місцевості, про таку кількість учнів можна тільки мріяти.
shans.com.ua
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
02.07.2025 На Сумському напрямку відбулося 19 боєзіткнень
02.07.2025 В Охтирці відремонтують тротуар на Слобідській майже за 175 тисяч
02.07.2025 Представники СумДУ посіли перше та друге місця на етапі кубку України з баскетболу 3х3
01.07.2025 Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 1 липня
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині