24.04.2020
Конотопська популяція зубрів складається з більш ніж 50 тварин і є другою за розміром в Україні. Вони живуть декількома стадами на території Сеймського регіонального ландшафтного парку, повідомляють у Сумській ОДА.
Зубр — це великий бик, європейський вид роду бізонів. Вага сучасного дорослого самця може досягати однієї тони, довжина тулуба — 3 м, а висота у холці — 2 м. Більшу частину дня зубри сплять чи дрімають, а ввечері йдуть на пашу та водопій. На відміну від домашніх корів зубри мовчазні тварини, мукають вони лише зрідка і дуже тихо — їх не чути вже за кілька десятків кроків. Цікавою особливістю зубрів є те, що ці масивні тварини гарно стрибають.
Людей вони уникають. Якщо спробувати підійти дуже близько, то можуть погрожувати — метеляти головою, наставляти роги та злостиво сопіти. Відповідно, побачити їх на невеликій відстані, зазвичай можна тільки взимку, під час підгодівлі.
Зубр був поширений у давнину в лісах Європи, в Україні зник в XVI–XVII ст., сьогодні занесений до «Червоної книги України». Рідкісними тваринами на Сумщині опікується “Конотопське лісове господарство”.
Чи знаете Ви, що на Сумщині вже 35 років мешкають могутні зубри?
Чи знаете Ви, що на Сумщині вже 35 років мешкають могутні зубри?Конотопська популяція зубрів складається з більш ніж 50 тварин і є другою за розміром в Україні. Вони живуть декількома стадами на території Сеймського регіонального ландшафтного парку. Зубр — це великий бик, європейський вид роду бізонів. Вага сучасного дорослого самця може досягати однієї тони, довжина тулуба — 3 м, а висота у холці — 2 м. Більшу частину дня зубри сплять чи дрімають, а ввечері йдуть на пашу та водопій. На відміну від домашніх корів зубри мовчазні тварини, мукають вони лише зрідка і дуже тихо — їх не чути вже за кілька десятків кроків.Цікавою особливістю зубрів є те, що ці масивні тварини гарно стрибають.Людей вони уникають. Якщо спробувати підійти дуже близько, то можуть погрожувати — метеляти головою, наставляти роги та злостиво сопіти. Відповідно, побачити їх на невеликій відстані, зазвичай можна тільки взимку, під час підгодівлі.Зубр був поширений у давнину в лісах Європи, в Україні зник в XVI–XVII ст., сьогодні занесений до «Червоної книги України». Рідкісними тваринами на Сумщині опікується “Конотопське лісове господарство”.ВІДЕО Дмитра Русанова
Опубліковано Відділ промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації Пʼятниця, 24 квітня 2020 р.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
05.04.2025 У Сумах патрульні допомогли пораненому собаці, якого збив автомобіль
05.04.2025 Спогади про загиблу військовослужбовицю Катерину Ющенко
05.04.2025 На Чернігівщині росіяни скинули вибухівку на вантажівку: постраждав мешканець Сумщини
05.04.2025 Загиблий воїн зі Свеси удостоєний звання Героя України
05.04.2025 Сили ППО збили над Сумщиною 7 “Шахедів”