У Сумах почали перевіряти людей на наявність антитіл до коронавірусу

30.04.2020

В Україні почали перевіряти людей на наявність антитіл до коронавірусу. Пілотний проект зініціювала вітчизняна фармацевтична компанія, а МОЗ — підтримало. Кінцевою метою тестування є створення препаратів на основі плазми людей, що вже перехворіли на COVID-19, йдеться у сюжеті ТСН.

Два місяці тому Наталя Некрасова важко перехворіла. Жінка не виключає, що на коронавірус. Вона прийшла до Центру служби крові, щоб запропонувати свою кров для лікування хворих на COVID-19. «Хочу бути спокійна, що я перехворіла або вірусним, або вже цією хворобою. Хочу здати плазму і врятувати чиєсь життя», — розповіла жінка.

Схожа мета і в Олени Геренко. Вона каже, що в лютому після відрядження до Мексики перехворіла чи не вся її група. «У нашій групі були лікарі. Вони по черзі перехворіли – симптоми запалення легенів. Ми пили ліки, а нас не відпускало. Дійсно, цікаво що це було. Можливо, ця хвороба давно ходить і, можливо, це був саме той випадок», — каже донорка.

Для відповіді на питання нині достатньо вісім мілілітрів крові з вени, а також чотири-п’ять годин дослідження. Тут в лабораторії відібрані зразки крові досліджуватимуть на наявність антитіл до COVID-19. У разі підтвердження носії цих антитіл зможуть бути донорами «антиковідної» плазми, яка в подальшому рятуватиме життя людей.

Перші три тест-системи для проведення трьох сотень аналізів Сумський Центр служби крові закупив учора, а нині вже майже третину використав. «Ми беремо в роботу 92 зразки. А чотири для перевірки на достовірність, як працює сама тест-система», — каже біолог клініко-діагностичної лабораторії Оксана Купрієнко.

Усіх, хто за останні три місяці перехворів на COVID-19, ГРВІ чи пневмонію упродовж останніх трьох місяців перевіряють безкоштовно. Масове тестування українців на наявність антитіл зініціювала вітчизняна фармацевтична компанія, аби виявити справжню картину захворювання на COVID-19, який часто проходить безсимптомно і впровадити новий підхід у лікуванні

«Мета – виявити антитіла і потім заготувати плазму із великим титром антитіл і далі виготовляти з неї препарати і використовувати для лікування», — каже заступниця директора обласного Центру служби крові Наталія Марченко.

Частина плазми лишиться у Сумах для потреб лікарень, частина піде на виготовлення препаратів. Утім, спочатку вона має пройти карантин. «Півроку плазма повинна пройти карантин. Ми будемо збирати цю плазму, ми будемо її накопичувати. Ми так прогнозуємо, що восени, можливо, буде повторний спалах. Ця плазма для допомоги важкохворим», — каже Наталія Трофименко, директорка Центру служби крові.

За сьогодні антитіла на коронавірус знайшли лише в одного з 92 перевірених людей. Його вже запросили завтра на відбір плазми.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
25.04.2024 Нардеп Михайло Ананченко відзначив роботу команди Президента Зеленського щодо виділення США довгоочікуваної допомоги Україні
25.04.2024 Після тривалої паузи запустився “Сумихімпром”
25.04.2024 Вночі та зранку росіяни обстріляли дві громади Сумщини
25.04.2024 На проспекті Лушпи немає напруги: як слідують тролейбуси
25.04.2024 Верховна Рада планує перейменувати 21 село та одне місто на Сумщині
25.04.2024 Без світла й нетверезий: у Сумах водія відсторонили від керування

Коментарі: