Продаж спорткомлексу на Холодногірській: що було насправді?

06.05.2020

Ще торік під приціл журналістів потрапив занедбаний стадіон, який знаходиться на перетині вулиць Холодногірської і Шапаренко, розташований поруч зі спорткомплексом «Авангард». Раніше ця земельна ділянка, площею 1,25 га, перебувала в оренді у АТ «СНВО».

За борги заводу виконавча служба виставила  тренувальний спортивний комплекс по Холодногірській, 10 на торги. Вони відбулися 3 червня 2019 року на профільному ресурсі «СЕТАМ». Заявку на участь у торгах подали шість учасників.

У результаті переможцем визнали  учасника під №4 – приватну фірму «ОРДЕКС», яка запропонувала найбільшу ціну, сплативщи за лот 1 453 678,50 гривень.

Невдовзі цьому підприємству, що пройшло процедури довготривалого тендеру від початку і до кінця, виплатило всі передбачені угодою кошти і отримало законні документи про право власності, почали закидати, що перемога дісталася нечесно. Така інформація, очевидно, з чиєїсь подачі, почала розкручуватися у ЗМІ, зокрема акцентували на тому, що екс-директор ПФ «ОРДЕКС» Алла Щербина «не купувала ніяких стадіонів» і навіть, посилаючись на якісь невідомі джерела, говорили про підробку її підпису для торгів.

Давайте розбиремося, у чому ж тут справа.

Як з’ясувалося, ідеться про суто технічний момент, з чого намагалися зліпити сенсацію. Так, насправді в березні 2019 року Алла Щербина вже не була керівником «ОРДЕКС», але, коли подавалися документи для участі в тендері, ще значилося її прізвище як керівника.  У час проведення торгів директором  «ОРДЕКС» був Андрій Луньов.

Нинішня очільниця «ОРДЕКС» Лариса Середина, яка займалася участю підприємства в тому тендері, відкидає звинувачення у підробці підпису і називає їх абсолютно безпідставними. За її словами, всі документи у них в порядку, а інакше до електронних торгів фірму просто б не допустили, тим паче, що на всіх етапах юристи все ретельно перевіряють. Щодо прізвища керівника, то в протоколі його просто замінили.

«Багато хто хотів отримати цю ділянку. Ми навіть не думали, що перемога буде саме за нами. Але коли дійшла справа до торгів, то виявилося, що ми зуміли запропонувати максимальну ціну. Одразу ж внесли всю суму і таким чином стали офіційними власниками ділянки, — коментує пані Лариса. — Я розумію, що тепер, коли наша компанія сплатила всі кошти за земельну ділянку, у когось зачесалися руки, щоб влаштувати нам неприємності, а, можливо, і в ході рейдерського захоплання “віджати” у нас бізнес. Погодьтеся, досить дивно виглядає інформаційна кампанія проти нас, коли фальсифікуючи факти, нас поливають брудом, формуючи у сумчан негативну думку. Насправді ж, так починаються банальні рейдерські захоплення. Для нас це справа принципу, тому будемо відстоювати свої інтереси у всі передбачені законом способи”.

Щодо планів на комплекс, всіх деталей директор не розкриває, але говорить, що є намір не лише зберегти міні-футбольне поле, а й модернізувати його для розвитку спорту в Сумах — та для цього потрібні підтримка і розуміння депутатів міської ради. Адже для початку робіт важливо вирішити земельне питання, яке б раніше приймалося набагато простіше, однак епідемія короновірусу внесла свої корективи. Тому наразі  компанія «ОРДЕКС» чекає на найближчу сесію, щоб після узгодження приступити до втілення своїх амбітних планів.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
25.04.2024 Нардеп Михайло Ананченко відзначив роботу команди Президента Зеленського щодо виділення США довгоочікуваної допомоги Україні
25.04.2024 Після тривалої паузи запустився “Сумихімпром”
25.04.2024 Вночі та зранку росіяни обстріляли дві громади Сумщини
25.04.2024 На проспекті Лушпи немає напруги: як слідують тролейбуси
25.04.2024 Верховна Рада планує перейменувати 21 село та одне місто на Сумщині
25.04.2024 Без світла й нетверезий: у Сумах водія відсторонили від керування

Коментарі: