06.05.2020
Мешканці села Зелений гай поскаржилися через погане самопочуття до поліції. Погіршення здоров’я пов’язують із внесенням добрив перед початком посівної новим орендарем, який восени 2019 року біля села розорав луки, пише «Суспільне».
До того в цих місцях було пасовище. Тепер для худоби лишилася тільки невелика ділянка – решту розорали. Поруч — меліоративний канал, збудований за радянських часів, який впадає у річку Псел. Саме через канал та його воду в селян найбільші побоювання.
«Минулого року обробили землю, не знаю чим, вода стала красна і тут був шар риби: маленькі карасики, щучки. Я не знаю від чого вона подохла, але до того, як почали бризкати, все тут жило . Ці луки заливались. Не дай Боже паводка і все, що було в цій землі – піде в річку, в канаву, в колодязі. У нас залишилось на все село три колодязя. Ми скоро залишимось без питної води», — розповідає мешканець Зеленого Гаю Юрій Задорожній.
Три тижні тому, кажуть, люди відчули у повітрі неприємний сморід, звернулися до поліції. «Вони обробляли землю, нас нудило, запаморочення було, печія в горлі. Схоже на аміак», — розповіла місцева мешканка Вікторія Задорожна.
«Заплава річки, на сьогодні, майже знищена. Ті землі, які формували цю річку, які підживлювали цю річку розорали і, практично, знищуються. І це не тільки питання Зеленого гаю, це питання і Могриці і Рибиці. На очах ця екосистема гине, і з нею гине, на жаль, і річка», — переконаний мешканець села Олександр Петренко.
Троє мешканців Зеленого гаю телефонували до поліції. До сьогодні відповіді не отримали.
«На місце виїхала слідчо-оперативна група Сумського районного відділу поліції, опитали місцевих жителів, зібрали у них пояснення, зустрілися із механізаторами, які вносили ці хімічні речовини, а також із агрономом цієї фірми. Було складено листа від Сумського районного відділу поліції, і він буде надісланий до Сумської державної інспекції з охорони природи «, — прокоментував співробітник відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Володимир Кузьменко.
У Державній екологічній інспекції повідомили: документів з поліції ще не отримали. Заступник начальника розповів, що на території області розорювання прибережних смуг спостерігають два останні роки – призводить таке до отруєння річок і озер.
«І сіножаті, і пасовища вони дуже часто прилеглі є до водних об’єктів, тобто дуже часто підпадають під категорію земель, що охороняються, земель прибережних захисних смуг, де Водний кодекс чітко забороняє розорювання. Внаслідок внесення в ґрунт сильнодіючих отруйних речовин, вони дуже часто потрапляють в річки і озера, впритул до яких відбувається розорювання. Відповідно до категорій, встановлюються нормативи їх використання: луки, пасовища, сіножаті. Будь-яка інша діяльність, крім того, що я перерахував, там заборонена», — розповів заступник начальника держекоінспекції Сумської області Олександр Уваров.
Щодо використання землі в Зеленому гаю, речниця обласного Держгеокадастру Ольга Гречка попросила написати запит. Керівник агрофірми, що обробляє ці поля, звинувачення в отруєнні ґрунтів відкидає.
«Вітер був західний – із села на поле, а не навпаки. Тобто, не з поля принесло. Яким аміаком, ви розумієте, сівалка, яка без бункерів, в які заливається аміак, то де там може бути аміак. Це маячня», — прокоментував ситуацію директор ТОВ «Агрофірма «Велес А» Анатолій Великодний.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи