У сумському готелі приховали факт нещасного випадку

28.05.2020

Верховний Суд розглянув справу за позовом сумчанки до ТОВ «Шафран і К» та Управління Держпраці у Сумській області про встановлення факту нещасного випадку, пов`язаного з виробництвом, та зобов’язання вчинити певні дії.

Жінка звернулася до суду ще у жовтні 2016 року. Вона просила встановити факт нещасного випадку, пов`язаного з виробництвом, який стався з нею у грудні 2015 року під час роботи прибиральницею в ТОВ «Шафран і К». Під час роботи на жінку впала шафа, у результаті чого вона отримала травму голови та спини. Після лікування їй було на рік встановлено ІІІ групу інвалідності та протипоказано важку фізичну працю з тривалим пересуванням на ногах. У ТОВ «Шафран і К» у переведенні на легку працю їй відмовили. А за кілька днів її було звільнено за згодою сторін.

Позивачка зазначила, що ТОВ «Шафран і К» приховав факт нещасного випадку, який стався з нею, не організував його розслідування, і не склав акт про нещасний випадок.

Рішенням Сумського районного суду Сумської області від 14 червня 2018 року її позов було задоволено. Факт нещасного випадку було встановлено, а  Управління Держпраці Сумщини зобов’язано створити комісію для проведення розслідування.

У вересні 2018 року апеляційний суд Сумської області задовольнив скаргу «Шафран і К» на рішення суду першої інстанції. Рішення Сумського районного суду тоді було скасовано та ухвалено нове рішення про відмову в задоволенні позову потерпілої. Постанова апеляційного суду мотивована тим, що матеріали справи не містять жодних доказів, які б свідчили про те, що на підприємстві стався нещасний випадок на виробництві, внаслідок якого була травмована позивачка.

У жовтні 2018 року позивачка подала касаційну скаргу, де просила скасувати постанову апеляційного суду та залишити в силі рішення суду першої інстанції. Заявниця указала, що суд апеляційної інстанції не врахував, що нещасний випадок  підтверджується медичною документацією, показами свідків, висновком судово-медичної експертизи та показами експерта.

Крім цього, позивачка просила суд зобов`язати Управління Держпраці  Сумщини створити комісію для проведення розслідування нещасного випадку на виробництві зі складанням акту про нещасний випадок, пов`язаний з виробництвом, та акту проведення розслідування нещасного випадку.

Управління Держпраці Сумщини зазначало, що матиме законні підстави для проведення розслідування нещасного випадку лише після встановлення самого факту нещасного випадку судом.

ТОВ «Шафран і К» наголошувало на відсутності доказів, які б свідчили про нещасний випадок та травмування у його результаті.

Верховний суд постановив, що, «суд першої інстанції повно встановив фактичні обставини у справі та дійшов висновку, що факт нещасного випадку, пов`язаного з виробництвом, який стався з позивачкою під час виконання нею трудових обов`язків прибиральниці в ТОВ «Шафран і К», знайшов своє підтвердження».

Тож Верховний Cуд касаційну скаргу позивачки задовольнив, скасувавши постанову апеляційного суду Сумської області та залишив у силі рішення Сумського районного суду.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: